drogi grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Umowę podpisano w grudziądzkim ratuszu

Inwestycje drogowe

Trwa budowa elektrowni gazowej w Grudziądzu. Te ulice zostaną wyremontowane

2023-08-30 16:00

W ramach budowy elektrowni w Grudziądzu dojdzie do kilku drogowych inwestycji. Na swój koszt wykona jest spółka CCGT Grudziądz - spółka córka koncernu Energa należącego do Grupy Orlen. Szczegóły na eska.pl.

W tym celu w grudziądzkim ratuszu podpisany został aneks do umowy. W jego ramach przebudowany zostanie układ drogowy w południowej części miasta.

Przebudowany zostanie fragment ulicy Południowej na odcinku Trasy Średnicowej do ulicy Miłoleśnej. Podobne prace czekają ulicę Skowronkową. Dodatkowo pomiędzy ul. Miłoleśną a Skowronkową wybudowana zostanie nowa droga, która będzie dojazdem do budowanej elektrowni.

Wzdłuż wspomnianych ulic powstanie chodnik i ścieżka dla rowerzystów. Z kolei przy ulicy Jaskółczej (na odcinku między cmentarzem a ulicą Warszawską) powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa.

mapa

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Mapa

Bardzo się cieszę, że wspólnie z inwestorem istotnie zmienimy układ drogowy w obrębie budowanej elektrowni. Jako miasto zobowiązaliśmy się przy tej okazji do wybudowania nowego fragmentu, który zapewni alternatywny dojazd do grudziądzkiego szpitala - mówi prezydent Maciej Glamowski.

Rozpoczęcie plac planowane jest po zakończeniu robót związanych z budową magistrali wodociągowej na potrzeby elektrowni.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Zwłoki dwojga małych dzieci w mieszkaniu. Prokurator potwierdza: Morderstwo!