gkm logo

i

Autor: Łukasz Piekarski Grudziądzanie mają obecnie na koncie 9 oczek

Żużel

Trudne zadanie przed GKM Grudziądz! Unia Leszno pojedzie w komplecie

2023-07-06 12:18

Przed żużlowcami Zooleszcz GKM-u Grudziądz piekielnie trudne zadanie. Już jutro (7 lipca) podopieczni trenera Janusza Ślączki na wyjeździe zmierzą się w bardzo ważnym spotkaniu wyjazdowym z Unią Leszno. W kadrze "Byków" szykuje się seria powrotów po kontuzji.

W piątek o 20:30 Fogo Unia Leszno podejmie na własnym torze Zooleszcz GKM Grudziądz. Jak się okazuje "Byki" wystąpią w tym meczu w kompletnym składzie.

Czołem ekipa. Zapraszam was w piątek do młyna. Wracam do składu, ale nie tylko, bo Chris też, jedziemy w komplecie, więc tylko was może tu zabraknąć, więc musicie tu być. Widzimy się w piątek i walczymy do upadłego - przekazał Grzegorz Zengota za pośrednictwem klubowym mediów społecznościowych.

W przypadku wspomnianego Zengoty będzie to powrót do ligowego ścigania od 28 maja. Doświadczony żużlowiec w meczu przeciwko ebut.pl Stali Gorzów doznał złamania obojczyka. Od tamtej pory pauzował, a jego powrót był ciągle przekładany.

Jeśli chodzi o Chrisa Holdera... to jego ostatni mecz ligowy odbywał się na torze w Grudziądzu. W 14. biegu Kacper Pludra zaatakował Australijczyk czym spowodował jego upadek. W konsekwencji mistrz świata z 2012 roku doznał pęknięcia kręgu szyjnego C5.

Obecnie grudziądzanie mają 9 oczek w tabeli PGE Ekstraligi. Leszczyńskie "Byki" mają ich sześć. W kwietniowym pojedynku obu drużyn przy Hallera 4 górą była Unia 50:40.

Początek spotkania w piątek (7 lipca) o godzinie 20:30.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl