Konstiantyn Chernii

i

Autor: Olimpia Grudziądz Konstiantyn Chernii

PIłka Nożna

Olimpia Grudziądz ma nowego napastnika. To Konstiantyn Chernii z Ukrainy!

2023-07-06 11:58

Do zespołu trenera Dominika Czajki dołączył nowy napastnik. To 30-letni Konstiantyn Chernii, który w przeszłości reprezentował głównie kluby z Ukrainy.

Nowy snajper "Biało-zielonych" w przeszłości występował w ukraińskich klubach na poziomie 1 i 2 Ligi: Obołoń Kijów, Krywbas Krzywy Róg, MFK Metałurh Zaporoże oraz na najwyższym szczeblu w lidze łotewskiej : Valmiera FC. 

Od 15 lutego ubiegłego roku swoją karierę kontynuuje w Polsce. Na początku trafił na pół sezonu do Polonii Przemyśl. Latem 2022 roku przeniósł się do III-ligowe KSZO Ostrowiec. Tam w grupie IV wystąpił w 30 spotkaniach, w których zdobył aż 17 bramek.

Konstiantyn Chernii o miejsce w wyjściowym składzie będzie walczył z Szymonem Stanisławskim oraz Amarildo. Na powrót tego ostatniego trzeba będzie jednak nieco poczekać. Przewidywany czas dołączenia do zespołu w rozgrywkach ligowych to połowa sierpnia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl