olimpia remis

Autor: Olimpia Grudziądz To był drugi mecz sparingowy Olimpii Grudziądz

PIłka Nożna

Sparing. Olimpia Grudziądz remisuje z Chojniczanką Chojnice. Bramka w samej końcówce meczu

2023-07-05 15:19

Piłkarze Olimpii Grudziądz zremisowali 1:1 na własnym boisku z Chojniczanką Chojnice w drugim meczu sparingowym. Bramkę wyrównującą dla "Biało-zielonych" w 90' minucie zdobył Kacper Rychert.

W pierwszej połowie to goście z Chojnic zdołali trafić do siatki. Bramkę dla Chojniczanki zdobył w 33' minucie spotkania Sebastian Szczytniewski. Grudziądzanie mieli kilka okazji do wyrównania, ale między słupkami przyjezdnych świetnie spisywał się Damian Primel.

Zespół trenera Dominika Czajki wyrównującą bramkę zdobył dopiero w ostatnich sekundach meczu. Piłkę z najbliższej odległości do siatki gości wpakował Kacper Rychert.

Olimpia Grudziądz - Chojniczanka Chojnice 0:1. Składy wyjściowe

Olimpia Grudziądz: Adrian Olszewski, Rafał Kobryn, Oskar Sikorski, zawodnik testowany, Marcin Warcholak, Jose Cabrera, Damian Vu Than, Kamil Kurowski, Konrad Gutowski, zawodnik testowany, Jan Bonikowski.

Chojniczanka Chojnice: Damian Primel - Czesław Raburski, Sebastian Golak, Tomasz Boczek, Sebastian Szczytniewski - Błażej Szczepanek, Ariel Borysiuk, Oskar Paprzycki, Damian Nowacki, Mateusz Surożyński (t.) - Piotr Giel

Pomeczowa rozmowa z trenerem Olimpii Grudziądz, Dominikiem Czajką. Posłuchaj:

Kolejny sparing w wykonaniu "Biało-zielonych" zaplanowano na przyszłą sobotę (8 lipca). Olimpia u siebie podejmie GKS Wikielec.

Kapitan zostaje na pokładzie

Po długich negocjacjach i pożegnaniu z kibicami - kontrakt na kolejny sezon z Olimpią Grudziądz przedłużył ostatecznie Marcin Warcholak.

Przez ostatnie dwa lata Marcin rozegrał 67 spotkań w biało-zielonych barwach (62 występy w meczach ligowych, 5 spotkań w Pucharze Polski).

W międzyczasie działacze grudziądzkiego klubu poinformowali także, że w przyszłym sezonie na Piłsudskiego 14 nie zobaczymy Huberta Micha, Patryka Skóreckiego oraz Piotra Owczarka.