max work grudziadz

i

Autor: Nadesłane / MaxWork Grudziądz Jednym z elementów treningu będzie ergometr

Trening funkcjonalny na świeżym powietrzu. W Grudziądzu startuje I edycja "Max Work"

2022-06-07 14:44

To będzie największy trening na świeżym powietrzu. I do tego wspólny! W sierpniu na Stadionie Centralnym im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu odbędzie się pierwsza edycja sportowego wydarzenia „Max Work”.

Trening "MAXWORK" zaplanowano na 27 sierpnia. Impreza odbędzie się na stadionie, którego patronem jest Bronisław Malinowski - przy ulicy Piłsudskiego 14.

Ta idea ma na celu ruszenie trochę ludzi, którzy na co dzień trenują na siłowni i nie do końca chcą biegać w jakiś startach przełajowych, czy ulicznych. Chcemy zintegrować ludzi, którzy m.in. jeżdżą na rowerach i ogólnie lubią aktywność fizyczną - mówi Grzegorz Jasiński, organizator imprezy.

W planie imprezy znajdziemy m.in. ergometr i tzw. narciarza. Poza tym przygotowano pięć stacji treningowych.

To są typowe treningi funkcjonalne. To są wykroki, padnij powstań, pchanie sanek, spacer farmera, czyli mamy odważniki kulowe i niesiemy je przez określony dystans - dodaje Jasiński.

MAXWORK w Grudziądzu - jak będzie wyglądał początek?

Sam trening rozpocznie się bieganiem na dystansie 1 kilometra. Biegniemy trzy kółka dookoła stadionu i później wbiegamy na stacje treningowe. Potem wybiegamy i znowu biegniemy określony dystans - informuje organizator.

Zapisy na to wydarzenie już ruszyły. Dokonać ich można elektronicznie za pomocą platformy Wbtiming. Trzeba jednak pamiętać o jednej, bardzo ważnej zasadzie.

Od momentu zapisania się mamy 24 godziny na dokonanie opłaty. Jest to podyktowane tym, że my będziemy puszczać uczestników w tzw. falach. Jedna z nich liczy 14 osób, które startują indywidualnie, a 28 jeśli chodzi o pary - przekazuje Grzegorz Jasiński.

ZAPISY PROWADZONE SĄ TUTAJ

Wspólny trening „Max Work” odbędzie się pod patronatem Radia Eska. Start imprezy 27 sierpnia. Początek o godzinie 9.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl