teren kino grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Budynek kina zniknął z tego terenu w 2016 roku

Teren po starym Heliosie zamienia się w śmietnik. Mieszkańcy problem zgłaszają do służb [AUDIO, ZDJĘCIA]

2021-04-08 17:55

Nowe wysypisko pojawiło się w Grudziądzu, niestety nielegalne. W duży śmietnik powoli zmienia się teren po dawnym kinie Helios. Sprawę miejskim służbom, co kilka miesięcy zgłaszają mieszkańcy okolicznych bloków.

Dawniej na tym terenie stało kino Helios. Budynek nieczynnego już kina został rozebrany w 2016 roku. Od tego czasu działka, która jest w rękach prywatnych zamienia się w jeden, duży śmietnik.

To trwa już od dłuższego czasu. Podjeżdżają samochody i zostawiają worki ze śmieciami. Raz większe, raz mniejsze. Zgłaszaliśmy sprawę do Straży Miejskiej. Dostaliśmy zapewnienie, że teren zostanie posprzątany. Niestety do teraz nic się w tym temacie nie stało - opowiada nam jeden z mieszkańców okolicznych bloków.

ZOBACZ TEŻ - Dzikie śmieci na Kwiatowej w Grudziądzu denerwują mieszkańców [AUDIO, ZDJĘCIA]

Od blisko pięciu terenem nie interesuje się jego właściciel. Nie można tego powiedzieć o hucznie imprezujących w tym miejscu mieszkańcach Grudziądza.

Bardzo często jest tutaj bardzo głośno. To miejsce jest widoczne dla przejeżdżających tutaj kierowców. To ruchliwa ulica, więc jeżdżą tędy nie tylko grudziądzanie, ale i goście z innych miast. Taki mamy wizerunek naszego miasta - dodaje mieszkaniec.

Teren po dawnym kinie Helios zamienia się w śmietnik. Posłuchaj wypowiedzi jednego z mieszkańców okolicznych bloków:

Do tematu wrócimy!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z Anteny 08.04