Olimpia Unia Grudziądz -Energa Manekin Toruń

i

Autor: Damian Pieczonka Szymon Malicki zdołał wygrać tylko 3. seta w pojedynku z Hirano

Tenisiści stołowi Olimpii Unii Grudziądz słabsi w derbach

2020-02-26 8:20

Drużyna z Piłsudskiego przegrała z Energą Manekin Toruń 2:3. To kolejna w ciągu 3 dni porażka z rywalami z regionu. Wcześniej zawodnicy ASTS zostali pokonani przez Gwiazdę Bydgoszcz 1:3. Walka o utrzymanie w Superlidze będzie trwać do końca.

Pojedynek z torunianami zaczął się dobrze. Park pokonał Kotowskiego 3:1, choć oddał rywalowi pierwszego seta. Goście zdołali wyrównać stan meczu po tym jak Malicki przegrał z Hirano 1:3. Podobny rezultat był w starciu Golla -Kulpa, po którym Toruń wyszedł na prowadzenie. Na szczęście Park nie miał sobie równych I pokonał kolejnego rywala -Hirano 2:0. O losach spotkania rozstrzygała potyczka deblowa. Malicki I Golla dali się ograć Kotowskiemu I Kulpie 0:2.

-Chyba jesteśmy zadowoleni. 1 punkt z Toruniem. Jestem z siebie zadowolony, grałem nienajgorzej. W pierwszych dwóch setach byłem bez szans -mówi Marco Golla, pingpongista ASTS.

Marco Golla o po meczu z Enrgą Manekin Toruń

Jeongwoo Park -Tomasz Kotowski 3:1

Szymon Malicki -Yuki Hirano 1:3

Marco Golla -Konrad Kulpa 1:3

Jeongwoo Park -Yuki Hirano 2:0

Malicki/Golla -Kotowski/Kulpa 0:2


Kolejny pojedynek dopiero 17 kwietnia. Olimpia Unia zmierzy się z drużyną z czuba tabeli KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.