balony grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Grudziądzki Klub Balonowy W tym roku odbędą się zawody treningowe przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata Juniorów

Takiego wydarzenia w Grudziądzu jeszcze nie było! Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów

2022-05-08 13:41

Grudziądz przygotowuje się do organizacji Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów. Te odbędą się latem 2023 roku. Do naszego miasta zjadą się najlepsze załogi z całego globu!

Aby jak najlepiej przygotować do przyszłorocznych mistrzostw, na sierpień tego roku zaplanowano zawody treningowe.

Piloci mają okazję zapoznać się z terenem, z warunkami jakie tutaj panują. Wiadomo, że w każdym kraju różne są warunki meteorologiczne i inne uwarunkowania terenowe, więc jest to tak jakby test dla pilotów, test dla organizatora i test dla całego sztabu - mówi Arkadiusz Iwański, dyrektor mistrzostw. 

Impreza, którą zaplanowano pod koniec sierpnia tego roku będzie miała również przybliżyć samym mieszkańcom Grudziądza ideę latania balonem, zdradzić nieco tajników tej dyscypliny sportu i być może - zarazić pasją.

Biuro zawodów zlokalizujemy na stadionie Olimpii Grudziądz, czyli w samym sercu miasta. Chcemy, żeby było ono dostępne dla naszych mieszkańców. Liczymy, że będą nas odwiedzali i żyli naszymi wydarzeniami - dodaje Ewa Niewiadomska-Roman z Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Ile to będzie kosztować?

Wstępnie zawody treningowe kosztować będą ok. 200 tysięcy, a same mistrzostwa ok. 300 tys. złotych. Są to jednak wstępne kalkulacje.

Wyceniając te zawody i tak musimy mieć gdzieś w tyle głowy, że wszystko bardzo mocno się zmienia. Ceny, które są dzisiaj, mogą być za rok dużo wyższe - mówi wiceprezydent Szymon Gurbin.

Wiadomo obecnie, że w Grudziądzu na pewno nie wystartują załogi z Rosji, które zostały wykluczone z federacji. Wstępny akces do udziału w przyszłorocznych Balonowych Mistrzostwach Świata Juniorów (do 30 lat) zgłosili Japończycy. Zawody zaplanowano od 22 do 27 sierpnia 2023 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #048 | AMSR, SEKRETY PRZYSIĘGI, IGA ŚWIĄTEK, TANIE WAKACJE