podsumanie piłka nożna

i

Autor: Pixabay Zdjęcie ilustracyjne

Piłkarskie podsumowania

Tak grały drużyny piłkarskie z powiatu grudziądzkiego. Zestawienie wyników!

2024-07-03 11:46

Piłkarskie rozgrywki sezonu 2023/2024 dobiegły końca. Czas na podsumowanie dokonań drużyn z powiatu grudziądzkiego.

Podsumowanie rozpoczniemy od rozgrywek V ligi, gdzie o punkty rywalizowały rezerwy Olimpii Grudziądz oraz Stali Grudziądz. Ci pierwsi sezon zakończyli na 8. miejscu z dorobkiem 42 oczek (13 wygranych, 3 remisy i 14 porażek). Dużo gorzej rozgrywki będą wspominali zawodnicy Stali. Ekipa z Mniszka wywalczyła jedynie… trzy punkty (wygrana u siebie w przedostatniej kolejce z Victorią Lisewo). Stal ostatecznie spadła do A-klasy.

We wspomnianej A-klasie na trzecim miejscu sezon zakończył Piast Łasin. Ich dorobek to 52 oczka. Złożyło się na to 16 wygranych, 2 remisy i 8 porażek. Zdecydowanie gorzej wypadli zawodnicy Węgrowianki Węgrowo, którzy zdobyli tylko 8 oczek. W ligowej tabeli zajęli przedostatnie miejsce.

Sporo drużyn z powiatu grudziądzkiego rywalizowało także w B-klasie. I tutaj zwycięzcami całych rozgrywek zostali gracze Radzynianki Radzyń Chełmiński – awans do A-klasy. Tuż za nimi – na drugim miejscu – sezon zakończyli z kolei zawodnicy Feniksu Łasin. Trzy ostatnie pozycji w ligowym zestawieniu to także drużyny z naszego powiatu. 9 miejsce dla Fijevii Fijewo, 10 dla rezerw Stali Grudziądz, a ostatnie 11 dla AP Olimpii Grudziądz. Zarówo Stal, jak i Akademia Olimpii z rozgrywek wycofali się jednak już po rundzie jesiennej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

"Król dopalaczy" znowu na ławie oskarżonych. Będzie odpowiadał za groźby karalne i zamach na Zbigniewa Ziobrę