Przyszłe inwestycje

Tak będzie wyglądała Góra Zamkowa w Grudziądzu. Są środki na jej rewitalizacje

2023-07-18 12:27

Góra Zamkowa w Grudziądzu już wkrótce mocno się zmieni. To efekt dotacji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Do naszego miasta trafi 3,5 miliona złotych.

Rządowy Program Odbudowy Zabytków jest wart ponad 2,5 mld zł. Listę projektów, które otrzymały dofinansowanie ogłoszono w ubiegły piątek (14 lipca). Znalazła się na niej jedna pozycja związana z Grudziądzem - to rewitalizacja Góry Zamkowej o wartości 3,5 mln złotych. (to najwyższa możliwa kwota).

Robimy kolejny krok w projekcie, o którego wsparcie wnioskowaliśmy, a nad którym pracujemy i który przygotowujemy od wielu miesięcy - przekazuje prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski.

Co obejmuje rewitalizacja? To m.in. historyczna niecka basenowa, budowa kładki i altany widokowej, a także fontanny.

Cały projekt wart jest 3,6 mln zł, więc rządowa dotacja pokryje niemal całą tę kwotę.

Mamy już wszystkie pozwolenia i dokumentację. Niebawem ogłosimy postępowanie przetargowe - zapewnia włodarz miasta.

To nie jedyne wnioski Grudziądza

Miasto do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków złożyło łącznie 10 wniosków. Każdy z nich opiewał na maksymalną kowtę 3,5 miliona złotych. Było wśród nich: remont dachy IV LO, czy też remont zabytkowej willi Victoriusa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej - Łukasz SCHREIBER