dworzec grudziadz

i

Autor: Autor wizualizacji - JAAS STUDIO Wizualizacja grudziądzkiego dworca

Inwestycje kolejowe

Tak będzie wyglądał nowy dworzec w Grudziądzu? Otwarto koperty w przetargu PKP

2023-06-14 19:36

PKP otworzyło koperty w przetargu na modernizację dworca w Grudziądzu. Do postępowania zgłosiła się tylko jedna firma. Jej oferta mieści się w zaplanowanym na ten cel budżecie.

W środę (14 czerwca) nastąpiło otwarcie kopert w przetargu na modernizację dworca kolejowego w Grudziądzu. Jak się okazało - do postępowania prowadzonego przez PKP zgłosiła się tylko jedna firma. To Budimex z Warszawy, która zaoferowała że wykona inwestycję za ponad 59, 9 mln zł.

Oferta zaproponowana przez firmę ze stolicy mieści się w zaplanowanym na ten cel budżecie - a ten wynosi 64,9 mln zł. Obecnie propozycja będzie analizowana pod kątem formalnym. Dopiero później nastąpi ewentualne podpisanie umowy.

Firma "Budimex" będzie miała do wykonania inwestycję w formule "Projektuj i buduj". Do wykonania ma projekt budowlany wraz z całą dokumentacją i pozwoleniami. Następnie zajmie się realizacją.

Jak będzie wyglądał dworzec kolejowy w Grudziądzu

Przede wszystkim budynek zostanie dostosowany do osób niepełnosprawnych. Po modernizacji prawdopodobnie zabraknie w nim miejsca na "Biedronkę". Po remoncie zakupy będzie można zrobić w mniejszych sklepikach dworcowych.

Na wykonanie tego zadania firma będzie miała 87 tygodni.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Portal Obronny - nowy serwis o wojsku, obronności i geopolityce