schody grudziadz

i

Autor: Nadesłane/Urząd Miejski w Grudziądzu Nowa koncepcja zyskała wstępną akceptację wojewódzkich władz konserwatorskich

Tak będą wyglądały schody na Błoniach Nadwiślańskich [WIZUALIZACJA]

2022-02-17 15:10

Schody łączące Błonia Nadwiślańskie z ulicą Spichrzową według nowej koncepcji będą wyglądały inaczej. Projekt zyskał wstępną akceptację Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Według nowego projektu schody będą prowadziły do spichlerzy nr 31, 33, 35 i 37.

Jeśli wszystkie uzgodnienia staną się faktem, Miasto przystąpi do realizacji inwestycji, czyli wykonania dokumentacji projektowej, uzyskania pozwoleń oraz właściwych prac budowlanych - informuje Karol Piernicki z grudziądzkiego ratusza.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach rozpoczął się ostatni etap inwestycji związanej z powstaniem Muzeum Handlu Wiślanego „FLIS”. Podpisano umowę na aranżację wystawy stałej oraz pomieszczeń tego obiektu.

Do przetargu stanęło pięć firm. W wyniku przeprowadzonego postępowania wybrano firmę Deko-Bau Sp. z o.o. z Lubina, która złożyła najtańszą i najkorzystniejszą ofertę. Cena złożona przez tego oferenta to 2 893 115,84 zł - mówi rzecznik urzędu.

Termin realizacji inwestycji to pięć miesięcy. Na całość inwestycji grudziądzki samorząd pozyskał 9 milionów złotych, co stanowi 85 procent kosztów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #042 - BATMAN, EUROWIZJA, MIŁOŚĆ, SAMOCHODY