planetarium grudziadz

i

Autor: Radio Eska To 51. edycjia Grudziądzkich Dni Kopernikowskich

Tak będą wyglądały 51. Grudziądzkie Dni Kopernikowskie. Zobacz program

2023-02-21 9:21

Rozpoczynają się 51 Grudziądzkie Dni Kopernikowskie. Jak co roku zaplanowano kilkanaście wydarzeń towarzyszących. Inauguracją były 550 urodziny Mikołaja Kopernika.

Póki co znany jest plan wydarzeń na marzec.

W marcu do obejrzenia wystawiona zostanie ekspozycja "Kopernikana w zbiorach biblioteki” - będzie można ją oglądać w godzinach otwarcia biblioteki. Dostępna w czytelni głównej przy ul. Legionów.

21 marca

17:00 - Koperniku raz jeszcze. Dzieje życia i dokonania ekonomiczne. W 550. rocznicę urodzin. Prelekcja z prezentacją multimedialną. Mikołaj Kopernik (1473-1543) – astronom, matematyk, ekonomista, prawnik, duchowny, lekarz. Jego działania oraz odkrycia uprawniają do nazywania go geniuszem epoki renesansu. W cieniu dokonanej rewolucji na polu ówczesnej astronomii pozostają natomiast prace w dziedzinie ekonomii. Podczas prelekcji zostaną przedstawione losy życia Kopernika, którego 550. rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku oraz jego osiągnięcia naukowe związane w teorią pieniądza. Autorem wykładu jest Paweł Nastrożny, historyk.

Prelekcja odbędzie się w gmachu głównym Muzeum.

25 marca

Rajd Gwiaździsty Szlakiem Mikołaja Kopernika. Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa nr 15.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Numizmat Wielcy Polacy: Mikołaj Kopernik i Jan Paweł II