szymon doba

i

Autor: Nadesłane / Olimpia Grudziądz Szymon Doba z powołaniem na Mistrzostwa Europy do lat 17

Szymon Doba z Olimpii Grudziądz zagra na piłkarskim Euro! [WYWIAD]

2022-05-16 15:49

W Izraelu startują piłkarskie Mistrzostwa Europy do lat 17. W kadrze Polski na ten turniej znalazło się miejsce dla zawodnika Olimpii Grudziądz, Szymona Doby. Na eska.pl zapraszamy na rozmowę z 16-letnim napastnikiem "Biało-zielonych".

Łukasz Piekarski (Radio Eska Grudziądz): Jaka była twoja pierwsze reakcja w momencie otrzymania powołania do reprezentacji Polski do lat 17?

Szymon Doba (Olimpia Grudziądz): Doskonale pamiętam tamten dzień. Wstałem o godzinie 9 i pięć minut później miałem telefon od kierownika reprezentacji Polski do lat 17. Mówił, że dostałem powołanie na pierwsze zgrupowanie. Byłem w ogromnym szoku. Po chwili pojawiła się radość. Opanowałem się na chwilę i zadzwoniłem do rodziców.

Od tego czasu byłeś już na kilku zgrupowaniach. Jak odnalazłeś się w tej drużynie?

Wiadomo, na pierwszym zgrupowaniu musiałem zapoznać się z chłopakami, całym sztabem i pracownikami. Wydaje mi się, że dobrze się zaaklimatyzowałem w kadrze. Z każdym kolejnym zgrupowaniem i wspólnym czasem jest coraz lepiej. Wiadomo z jednymi jest lepiej, z drugimi nieco gorzej. Najważniejsze to szanować się nawzajem.

A jak układa się twoja współpraca z trenerem Dariuszem Gęsiorem?

Myślę, że bardzo dobrze. Trener jest pogodnym człowiekiem. Można z nim swobodnie porozmawiać i pożartować. Ma sporą wiedzę jeśli chodzi o aspekty taktyczne. Często podpowiada na treningach różne rzeczy.

Zaczynają się Mistrzostwa Europy do lat 17, w których weźmiesz udział. Chciałbym cofnąć się na chwilę w czasie do turnieju eliminacyjnego i poprosić cię o kilka słów podsumowania tamtych spotkań.

Myślę, że można zacząć od meczu z Włochami, gdzie przegraliśmy 0:1, ale gdzieś nasza gra nie wyglądała wówczas najgorzej. Później na szczęście szybko się podnieśliśmy i wygraliśmy z Ukrainą. Strzeliliśmy im trzy bramki, o jedną więcej. Byliśmy po tym spotkaniu napełnieni dobrą energią. Chcieliśmy zakończyć ten turniej pozytywnym wynikiem w starciu z Kosowem i tak się też stało.

W reprezentacji Polski do lat 17 już jesteś. Teraz pewnie czekasz na więcej minut seniorskiej drużynie Olimpii Grudziądz?

Bycie członkiem kadry narodowej to dobry impuls dla trenera. Wie, że jest takie powołanie, i że jest taki chłopak, który potrafi grać w piłkę i zasługuje na te minuty. Tych minut już co prawda kilka, ale wiadomo, zawsze chce się więcej. Trzeba pamiętać, że jestem w tej drużynie najmłodszy, a dostaje już swoje szanse do gry.

Reprezentacyjny rozkład jazdy na Mistrzostwa Europy U-17

Terminarz meczy reprezentacji Polski:
  • Polska - Francja (16 maja, godz. 16:30)
  • Polska - Holandia (19 maja, godz. 16:30)
  • Polska - Bułgaria (22 maja, godz. 16:30)

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #048 | AMSR, SEKRETY PRZYSIĘGI, IGA ŚWIĄTEK, TANIE WAKACJE