Ewa Błaszczyk

i

Autor: Akpa Ewa Błaszczyk

Szykuje się recital Ewy Błaszczyk w Grudziądzu. Można odebrać bezpłatną wejściówkę

2023-01-06 16:16

Znana aktorka, Ewa Błaszczyk została laureatką grudziądzkiej nagrody im. ks. Janusza Pasierba. Wręczenie nagrody nastąpi 27 stycznia w Centrum Kultury Teatr.

Specjalna gala, na której zostanie wręczona nagroda odbędzie się 27 stycznia o godz. 19.00. W trakcie wydarzenia odbędzie się również recital Ewy Błaszczyk - „Pozwól mi spróbować jeszcze raz!” 

To nie tylko artystka, aktorka, piosenkarka, ale człowiek, który w ostatnich latach zwrócił uwagę nas wszystkich na wartość życia każdego człowieka. To doskonale wpisuje się w postać patrona tej nagrody - tak podczas konferencji pasowej mówił ks. kanonik Dariusz Kunicki z kapituły konkursowej.

Ewa Błaszczyk

To jedna z ważniejszych twarzy polskiego kina i teatru, aktorka wyjątkowa, znana zarówno z wymagającego repertuaru, jak i licznych produkcji filmowych i telewizyjnych, które na przestrzeni lat zdobyły sobie uznanie szerokiego grona widzów. To także wielka osobowość, w której talent aktorski idzie w parze z ogromnym cierpieniem i dobrem, które artystka włożyła w założone przez siebie Fundację „Akogo?” oraz klinikę „Budzik”.

Wstęp na galę, podczas której zostanie wręczona nagroda będzie bezpłatny. Wystarczy odebrać w grudziądzkim teatrze wejściówkę. Te rozdawane są już od 2 stycznia.

Nagroda Pasierba w Grudziądzu

Nagroda im. ks. prof. Janusza Pasierba przyznawana jest w Grudziądzu osobom, które w swoim życiu, działalności społecznej i twórczości reprezentują wartości chrześcijańskie i humanistyczne. Od 1996 roku wyróżniono m.in. ks. Jana Twardowskiego, Ernesta Brylla, Maję Komorowską, Krzysztofa Zanussiego, Annę Dymną czy Adama Bujaka. W ostatnich latach Nagrodę otrzymali ks. Adam Boniecki i o. Leon Knabit oraz bracia Arkadiusza i Sebastian Godzińscy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Historia z Koprem - Jasna Góra