szpital parking

i

Autor: Radio ESKA Na terenie szpitalnego parkingu pojawić się mają m.in. nowoczesne parkometry

Szykują się zmiany na szpitalnym parkingu. Obecnie trwa analiza złożonych ofert

2022-02-22 16:08

Siedem ofert wpłynęło do konkursu przetargowego na wybór operatora parkingu przy grudziądzkim szpitalu. Nowy system ma być nowoczesny i profesjonalny. Ten obecny nie spełnia już wymagań XXI wieku.

Na parkingu grudziądzkiego szpitala zajdą zmiany. Zakończyło się przyjmowanie ofert przetargowych na nowego operatora. Zgłosiło się siedem firm. Każda z nich musiała spełnić szereg wymogów. Jeden z nich dotyczył nowoczesnych parkometrów. Te obecne są już stare i często zawodzą.

Płacić w nich możemy tylko bilonem, a przecież tego bilonu nie mamy nieskończoną ilość. Nie przyjmują banknotów, nie można w nich płacić kartą, ani aplikacją. Chcemy to zmienić - mówi Piotr Jaskulski, dyrektor ds. technicznych w grudziądzkim szpitalu.

Zapisy konkursowe w trakcie postępowania przetargowego były zmieniane. Władze lecznicy dopisały możliwość dopłaty do wykupionego wcześniej biletu.

Pacjent nie jest w stanie dokładnie określić jaki czas spędzi w poradni. Wtedy mogłoby dochodzić do stresowych sytuacji, ktoś musiałby iść do samochodu i kupić nowy bilet. Chcemy by można było dopłacać do zakupionego biletu później, tuż przy wyjeździe z parkingu - dodaje przedstawiciel lecznicy.

Zmiana z korzyścią

Dyrektora ds. technicznych pytamy także o ewentualne oszczędności szpitala przy okazji zmiany operatora na parkingu.

Robimy to po to, żebyśmy nie musieli inwestować w ten obecny system. Wymagało by to kosztów w granicach pół miliona złotych. To są duże kwoty. Poza tym chcielibyśmy zachować przychody z parkingu na takim samym poziomie jak obecnie - mówi dyrektor Jaskulski.

Obecnie trwa analiza formalno-prawna złożonych ofert w przetargu. Nowego operatora szpitalnego parkingu poznamy wkrótce.

Ile jest miejsc na parkingu szpitalnym?

Liczba miejsc:
  • parking przy poradniach - 365 miejsc (24h)
  • parking przy SOR - 168 miejsc (24h)
  • parking przy Sali Bankietowej pod Solankami - 42 miejsca (7-15)
  • parking dla osób niepełnosprawnych (główny budynek - poradnie) - 36 miejsc oraz 2 miejsca dla krwiodawców (24h)
  • parking dla osób niepełnosprawnych (bud. O, Oddział Rehabilitacji ) - 19 miejsc (24h)

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Waldemar Skrzypczak: Dla Putina Polska jest wrogiem