most grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Most w Grudziądzu przejdzie gruntowny remont

Szykują się utrudnienia dla pasażerów! Niedługo rozpocznie się remont mostu w Grudziądzu

2023-01-10 0:06

PKP PLK ogłosiły przetarg na remont mostu kolejowego w Grudziądzu. Planowany czas remontu, który ma się rozpocząć 12 marca to dziewięć miesięcy. W pierwszej kolejności prace związane będą z częścią kolejową.

W połowie marca bieżącego roku rozpocząć ma się remont grudziądzkiego mostu. Obecnie trwa prowadzony ogłoszony przez PKP PLK przetarg.

Co zostanie wykonane w ramach inwestycji?

Przede wszystkim zakres prac obejmuje wymianę torowiska na całej długości przeprawy oraz na dojazdach do mostu. Ponadto pojawią się także nowe urządzenia do sterowania ruchem kolejowym. Roboty budowlane obejmą też swoim zakresem naprawę elementów stalowych konstrukcji mostu. Wykonana zostanie również powłoka antykorozyjna.

W trakcie prac remontowych wymienione zostaną także elementy konstrukcyjne mostu. Pozwolą one w przyszłości na rozwieszenie sieci trakcyjnej.

Remont mostu w Grudziądzu - utrudnienia dla pasażerów kolejowych

Remont grudziądzkiego mostu spowoduje znaczące utrudnienia dla kolejowych pasażerów na linii Grudziądz - Laskowice Pomorskie. W związku z tym planowana jest zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Grudziądz – Dragacz/ Grupa.

Kluczową rolę odegra przywrócony niedawno przystanek kolejowy w Dragaczu, na którym pasażerowie będą przesiadali się z komunikacji zastępczej z powrotem do pociągów.

Remont mostu w Grudziądzu - kiedy prace na drodze?

W ramach prac drogowych przewidziano m.in. poszerzenie ścieżki pieszo-rowerowej do 2,5 metra (pisaliśmy wcześniej o propozycjach posła Tomasza Szymańskiego, aby ten trakt miał jednak 4 metry szerokości).

Remont części drogowej kosztować ma ok. 14 milionów złotych. Po ustaleniach z Generalną Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - główny inwestor, czyli PKP PLK ogłosi przetarg na tę część prac.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Torowisko na al. Waszyngtona grozi katastrofą! Tramwaje zwolniły. Będzie remont.