zatrzymanie policja

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Do zatrzymania doszło przy ul. Sienkiewicza w Grudziądzu

Policjant z Grudziądza po służbie zatrzymał pijanego kierowcą busa

2023-01-09 23:54

Policjant z grudziądzkiej „drogówki” po zakończonej służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna prowadził busa. Funkcjonariusz odebrał 20-latkowi klucze do pojazdu i uniemożliwił tym samym dalszą jazdę.

Policjant z grudziądzkiej "drogówki" - Michał Kowalski - w czasie wolnym od służby, przy ulicy Sienkiewicza w Grudziądzu, zauważył kierującego autem dostawczym. W trakcie jazdy spożywał piwo.

Kierowca zatrzymał się w pobliżu i wysiadł z pojazdu, lecz miał poważne problemu z poruszaniem, zataczał się. Mężczyzna udał się do pobliskiego sklepu, gdzie kupił alkohol - relacjonuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Policjant podbiegł do młodego kierowcy, od którego wyczuł wyraźną woń alkoholu i odebrał mu klucze, uniemożliwiając dalszą jazdę.

Wezwany na miejsce patrol „drogówki” przebadał kierowcę busa alkotestem. Badanie wykazało, że ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu - dodaje policjant.

O dalszych losach kierowcy zadecyduje Sąd Rejonowy w Grudziądzu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Obcokrajowiec zasłabł przed komisariatem. Policjantka z Chełmży uratowała mu życie