szpital dyrektor

i

Autor: Nadesłane / Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu Jarosław Marciniak (na zdjęciu) pełnił tę funkcję od września ubiegłego roku

Szpital w Grudziądzu z nowym "starym" dyrektorem od spraw medycznych

2022-05-18 14:00

Rozstrzygnięto konkurs na dyrektora do spraw medycznych szpitala w Grudziądzu. Został nim dotychczas pełniący obowiązki na tym samym stanowisku, Jarosław Marciniak. Do konkursu stanęła dwójka kandydatów.

O wyborze nowego dyrektora medycznego decydowała dziesięcioosobowa komisja powołana przez prezydenta Macieja Glamowskiego.

Dwóch kandydatów zaprezentowało się dobrze, a pan Marciniak nawet bardzo dobrze. Przekazał nam informacje w jaki sposób chciałby jeszcze bardziej poprawić działalność naszego szpitala, tak aby był on rentowny, ale i również dobrze postrzegany przez mieszkańców i samych pacjentów - mówi Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza.

Kandydatura Jarosława Marciniaka w tajnym głosowaniu przeszła praktycznie jednomyślnie.

Za doktorem Marciniakiem zagłosowało dziewięć osób, jedna się wstrzymała - przekazuje nam wiceprezydent.

Jarosław Marciniak tymczasowo funkcję dyrektor ds. medycznych w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu pełnił od września ubiegłego roku. Wcześniej, przez niespełna rok pracował na tym samym stanowisku w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Bydgoszczy, a jeszcze przedtem w 10. Wojskowym Szpitalu w Bydgoszczy. Z tego ostatniego został zwolniony w 2019 roku po przeprowadzonej przez Ministerstwo Obrony Narodowej kontroli.

Do konkursu na stanowisko dyrektora medycznego nie stanął żaden kandydat z Grudziądza.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Express Biedrzyckiej - Szymon Hołownia: Nie zmienię przekazu mimo spadku sondaży