szpital grudziadz leczenie

i

Autor: Radio ESKA Szpital w Grudziądz wprowadził tę metodę jako jeden z pierwszych na świecie

Szpital w Grudziądz wprowadził nowoczesne rozwiązania. Chodzi o leczenie kręgosłupa

2021-11-04 8:49

Z jeszcze lepszym skutkiem będą leczyli schorzenia kręgosłupa. Na oddziale neurochirurgicznym grudziądzkiego szpitala wdrożono system nawigacji kręgosłupowej. To jeden z pierwszych na świecie systemów tego rodzaju.

Nowoczesne rozwiązywania schorzeń kręgosłupa w szpitalu w Grudziądzu. Oddział Neurochirurgiczny wdrożył system nawigacji kręgosłupowej. Jest to jeden z pierwszych takich systemów na całym świecie.

Głównie opiera się o system neuronawigacji, ze specjalnym oprogramowaniem oraz o zrobotyzowany rentgen trójwymiarowy, który pozwala robić badania tomokomputerowe podczas operacji - mówi dr Piotr Zieliński, koordynator Oddziału Neurochirurgicznego.

ZOBACZ TEŻ - Przy ulicy Portowej ma zrobić się zielono i atrakcyjnie. Powstanie tam tzw. strefa relaksu

Zabiegi przy użyciu nowego systemu są zupełnie bezpieczne dla pacjentów. Ponadto znacznie skróci się czas operacji.

Rentgen jest na tyle zrobotyzowany, że znacznie skraca czas zabiegu. Dzięki systemowi nawigacji dawka jaką otrzymuje pacjent oraz personel może być dużo niższa - dodaje szef oddziału.

Sonda
Czy jesteś za wybudowanie w Grudziądzu spalarni odpadów?

Ponadto dzięki możliwości bieżącej weryfikacji położenia implantów, ryzyko kolejnej operacji istotnie spada.

Na mediach społecznościowych grudziądzkiego szpitala dostępny jest także film z przeprowadzonego zabiegu. Znajdziecie go pod poniższym linkiem.

FILM Z ZABIEGU - SZPITAL W GRUDZIĄDZU

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Parkingowy koszmar przed szpitalem Onkologicznym. Mieszkańcy są wściekli