parkrun grudziadz szostka

i

Autor: Urząd Miejski Akcja skierowana jest do uczniów do 18 roku życia

Szóstką zachęcą grudziądzkich uczniów do biegania? Nowa inicjatywa Parkrun

2021-08-31 17:53

Grudziądzcy uczniowie mogą zdobyć dodatkowe oceny za uprawianie aktywności fizycznej. Parkrun Grudziądz we współpracy z Urzędem Miejskim rozpoczyna akcję 6 za 6.

W roku szkolnym 2021/2022 dzieci i młodzież z grudziądzkich szkół będzie mogła uzyskać dwie szóstki, po jednej na semestr. Warunkiem otrzymania ocen cząstkowych jest udział w 6 parkrunach. Biegi odbywają się co sobotę, przez cały rok, o godzinie 9.00 w Lesie Komunalnym. Start i meta zlokalizowane są na parkingu obok ronda ks. Popiełuszki. Trasę można pokonać zarówno biegiem, jak i marszem.

Niewydolność fizyczna, nadwaga, podwyższony poziom cholesterolu czy cukrzyca – to tylko niektóre spośród licznych przypadłości, które dotykają coraz młodszych Polaków, w tym mieszkańców Grudziądza. Receptą na te oraz inne dolegliwości jest aktywność na świeżym powietrzu. Właśnie dlatego biegacze z parkrun Grudziądz we współpracy z Urzędem Miejskim w Grudziądzu chcą zrealizować akcję „6 za 6”, która skierowana jest do uczniów i młodzieży szkolnej – mówią organizatorzy akcji.

ZOBACZ TEŻ - Z niezwykłą pasją relacjonował wydarzenia sportowe. Dziś potrzebuje Waszej pomocy!

Akcja skierowana jest do uczniów do 18 roku życia, jednak dzieci, które mają mniej niż 11 lat, muszą w czasie biegu przebywać pod opieką rodzica lub opiekuna. Po każdym spotkaniu należy przedstawić organizatorom PASZPORT w celu pobrania pieczątki.

Paszport na pieczątki oraz regulamin zostały przekazane dyrektorom grudziądzkich szkół, jednak także samodzielnie można je pobrać i rozpocząć udział w akcji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z anteny 31.08, godz.10