Szkoła Podstawowa nr 17

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Szkoła Podstawowa nr 17 w Grudziądzu

Edukacja

Szkolne inwestycje w Grudziądzu czekają na realizację. Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 17 i dach w IV LO

2023-07-07 8:13

Na rozpoczęcie prac czekają w dwóch placówkach oświatowych z Grudziądza. To Szkoła Podstawowa nr 17, gdzie ma zostać przeprowadzona termomodernizacja oraz IV LO. Tam konieczna jest naprawa dachu.

Jeśli chodzi o naprawę dachy w IV LO - prace mają ruszyć wkrótce. Na przyszły tydzień zaplanowano podpisanie umowy z wykonawcą, którego udało się wybrać podczas ostatniego postępowania przetargowego.

Modernizację dachu na zabytkowym gmachu wykona firma JPD z Grudziądza. Koszt tej inwestycji zaplanowano na nieco ponad milion złotych.

Dużo drożej będzie kosztowała termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 17 przy al. 23 Stycznia w centrum Grudziądza. Tutaj również miasto zdecydowało się na wybór oferenta. Do przeprowadzenia tej inwestycji wybrano inną grudziądzką firmę - Stulsz. W tym przypadku trwa jeszcze uzupełnianie dokumentacji.

Co zostanie wykonane przy Szkole Podstawowej nr 17?

W ramach projektu dotyczącego SP 17 budynek zostanie docieplony, co pozwoli na jego wzrost efektywności energetycznej, a co za tym idzie zredukowana zostanie emisja gazów cieplarnianych - przekazuje Karol Piernicki, rzecznik ratusza.

Projekt uzyskał 85-procentowe dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jest to kwota na poziomie przeszło 2,8 miliona złotych, bo całkowita wartość zadania szacowana jest na 3,3 miliona złotych.

Jako że wsparcie pochodzi z kończącej się w tym roku perspektywy unijnej, czyli z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, inwestycja musi zostać ukończona jeszcze w tym roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Turniej rycerski w Szydłowie