mks przegrana

Autor: Facebook / MKS Grudziądz Koniec sezonu MKS-u Bodega Grudziądz

Piłka ręczna

Szczypiorniści MKS-u Grudziądz zakończyli sezon. Minimalna porażka z Gwardią Koszalin

2024-05-01 14:10

Minimalną porażką z liderem tabeli, Gwardią Koszalin - szczypiorniści MKS-u Bodega Grudziądz zakończyli sezon 2023/2024 na pierwszoligowych parkietach.

Spotkanie bardzo pechowo rozpoczęło się dla grudziądzkiej drużyny. Na samym początku czerwoną kartką ukarany został bramkarz MKS-u, Łukasz Dobrzański.

Do 18' minuty mecz toczony był praktycznie bramka za bramkę. W końcówce pierwszej połowy goście z Koszalina zdołali odskoczyć na niewielką przewagę. Ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 12:10 dla Gwardii.

W drugiej połowie grudziądzanie co jakiś czas próbowali doprowadzić do remisu. Ta sztuka udała się na 6' minut przed końcem spotkania. W 57' minucie MKS zdołał nawet wyjść na prowadzenie 21:20.

W samej końcówce goście - grający w osłabieniu - zdołali najpierw doprowadzić do remisu, a później wyjść na dwubramkowe prowadzenie, którego nie oddali już do syreny wieszczącej zakończenie spotkania. Gwardia Koszalin wygrała ostatecznie z MKS-em 23:21 i zapewniła sobie awans do turnieju mistrzów. Stawką będzie awans do Ligi Centralnej.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w talii trenera Sebastiana Rumniaka był tego dnia Bartosz Prietz, który zdobył 6 bramek.

Na razie nie wiadomo na jakiej pozycji grudziądzanie zakończą obecny sezon. Na pewno będzie to jednak pozycja w czołowej siódemce.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Rzucam hasło: Monika "Pacyfka" Tichy