zbiórka swiateczna

i

Autor: Pixabay Tegoroczna świąteczna zbiórka żywności odbędzie się w zmienionej formule

Świąteczna zbiórka żywności w nowej formule [AUDIO]

2020-11-19 14:54

Uratujmy Święta! Już za chwilę rusza 24. Świąteczna Zbiórka Żywności – ze względu na pandemię akcja odbędzie się w nowej formule .

Kosta Projekt - gra komputerowa osadzona w Katowicach

Z powodu koronawirusa w tym roku wydarzenie będzie miało inny charakter – zbiórki w sklepach odbędą się bez udziału wolontariuszy, ale jak zawsze klienci będą mogli przekazać artykuły do koszy stojących przy kasach.

Akcja została też wydłużona – potrzebującym można pomóc od 23 do 28 listopada w ponad 140 sklepach w Grudziądzu i okolicach. Dodatkowo uruchomiony został sklep online: www.zbiorkazywnosci.pl, w którym do kupienia będą wirtualne produkty, a za zebrane w ten sposób pieniądze Banki kupią żywność dla osób w trudnej sytuacji życiowej.

Wiele osób nie tylko traci pracę, ale też poważnie choruje, musi pozostać w izolacji, w ciężkim położeniu są zwłaszcza seniorzy i osoby samotne. Dlatego zwracamy się z wielkim apelem: uratujmy Święta wszystkim tym, którzy potrzebują wsparcia, nie pozwólmy, by pandemiczny kryzys stał się też kryzysem solidarności z drugim człowiekiem – mówi Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

ZOBACZ TEŻ - Wirtualny wykład o Słońcu i kosmicznej pogodzie w Planetarium w Grudziądzu. Jak radzimy sobie z brakiem słońca? [AUDIO]

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?

Do inicjatywy Banków Żywności można dołączyć na 2 sposoby: będąc w sklepie kupić dodatkowe rzeczy i włożyć je do oznakowanych koszy w okolicy kas. Najbardziej potrzebne są artykuły z długą datą ważności: mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie czy słodycze.

Na co dzień Banki ratują jedzenie przed zmarnowaniem – odbierają ze sklepów i od producentów niesprzedane, dobre jakościowo produkty i przekazują je organizacjom charytatywnym. Są to głównie owoce i warzywa, napoje, mleko, sery, pieczywo, czasem mięso. Dlatego tak ważne są zbiórki żywności, które dopełniają darowizny, aby zapewnić osobom potrzebującym pełnowartościowe posiłki. W zeszłym roku w ten sposób udało się zgromadzić ponad 780 ton jedzenia - dodaje Krzysztof Jaranowski, dyrektor Banku Żywności w Grudziądzu.

Tegoroczna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności w formie stacjonarnej odbędzie się w dniach 23-28 listopada 2020 rok. 

Mówi Krzysztof Jaranowski, dyrektor Banku Żywności w Grudziądzu. Posłuchaj:
bank grudziadz

i

Autor: Nadesłane Zbiórka potrwa do 28 listopada