gala przed rokiem

i

Autor: Nadesłane Przed rokiem podczas wręczania stypendiów nie obowiązywał m.in. reżim sanitarny

Stypendia od marszałka dla sportowców. Na liście wyróżnionych kolarze Stali [AUDIO]

2021-03-10 23:57

Wioślarstwo, lekkoatletyka, boks, kolarstwo i hokej na lodzie – to tylko kilka z dyscyplin, które reprezentują tegoroczni stypendyści marszałka województwa. Wsparcie finansowe w wysokości od 2 do 3,8 tys. złotych otrzyma 237 utalentowanych sportowców. O dotację wnioskowali również grudziądzanie.

Gala wręczenia stypendiów planowana jest na 23 marca.

Nasze stypendia to wsparcie w rozwoju sportowych pasji i profesjonalnych karier. Kierujemy je do młodych zawodników, którzy moją już na koncie pierwsze poważne sukcesy - mówi marszałek Piotr Całbecki.

ZOBACZ TEŻ - Podzielono pieniądze na młodzieżowy sport. Dotację przyznano 21 klubom z Grudziądza

O wsparcie dla zawodników mogły się ubiegać kluby i stowarzyszenia sportowe z terenu województwa.

Stypendia w wysokości od 200 do 380 złotych miesięcznie zostały przyznane na okres dziesięciu miesięcy. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel w tym roku 656 tysięcy złotych - informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Mówi Beata Krzemińska z Urzędu Marszałkowskiego. Posłuchaj:

Najwięcej stypendystów reprezentuje Regionalne Towarzystwo Wioślarskie Bydgostia (33) oraz Akademicki Związek Sportowy UMK (27). Ponad dwadzieścioro trenuje w CWZS Zawisza Bydgoszcz-Stowarzyszeniu Kajakowym (21) oraz Międzyszkolnym Klubie Sportowym „Sokoły” w Toruniu (22). Uczniowski Klub Sportowy Copernicus Toruń może pochwalić się szesnaściorgiem wyróżnionych, piętnaścioro stypendystów to reprezentanci Autonomicznej Ludowej Kolarskiej Sekcji „Stal” Grudziądz, a czternaścioro to sportowcy Ludowego Klubu Sportowego Gąsawa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17