akcja policja grudziadz

i

Autor: KMP Grudziądz Policjanci skontrolowali ponad 100 kierowców

Policjanci z Grudziądza sprawdzali bezpieczeństwo pieszych na drodze

2021-03-10 13:26

Grudziądzcy policjanci po raz kolejny przeprowadzili akcję pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Policjanci z drogówki na grudziądzkich drogach działali od 6 aż do 22. Mundurowi w tym czasie skontrolowali 104 kierujących, ujawnili 68 wykroczeń w tym 58 popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi wobec pieszych i rowerzystów.

Głównymi „grzechami” kierujących są nadal: wyprzedzanie tuż przed lub na przejściu dla pieszych, omijanie pojazdu przed przejściem dla pieszych oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszym i rowerzystom na oznakowanych przejściach dla pieszych czy przejazdach dla rowerzystów - mówi Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - Pracownicy wulkanizacji w Grudziądzu udaremnili jazdę pijanemu kierowcy. Wiemy ile wydmuchał

W związku z tym, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych, działania NURD są prowadzone cyklicznie przez cały rok.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Super Raport 10.03 (Goście: Krzysztof Bosak - Konfederacja, Jan Kanthak - Solidarna Polska), Sedno Sprawy: Sławomir Nitras