Biblioteka Grudziądz

i

Autor: Radio ESKA Zajęcia skierowane będą do młodzieży w wieku od 10 do 14 lat

O efektywnym korzystaniu z internetu dowiemy się z warsztatów w grudziądzkiej bibliotece [AUDIO]

2021-03-10 10:57

“Edukacja on line” pod takim hasłem grudziądzka biblioteka organizuje bezpłatne warsztaty dla młodzież. Zajęcia odbędą się w ramach projektu „Sieć na kulturę”. Głównym tematem będzie efektywne I bezpieczne korzystanie z internetu.

Biblioteka Miejska w Grudziądzu szykuje szereg zajęć dla młodzieży szkolnej. Warsztaty, które rozpoczną się już w kwietniu odbędą się w formie zdalnej. Tematem przewodnim będzie efektywne i bezpieczne korzystanie z internetu. Uczestnicy poznają również nowe i przydatne w nauce aplikacje.

W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzą się jak efektywnie uczyć się przy pomocy Internetu, gdzie szukać przydatnych i wiarygodnych materiałów oraz ćwiczeń - mówi Nikoletta Owczarzak z grudziądzkiej biblioteki.

ZOBACZ TEŻ - Muzeum w Grudziądzu szykuje wystawę o kartografii naszego miasta [AUDIO]

Uczestnicy warsztatów poznają również pojęcie storytellingu, czyli sztuki przekazywania historii oraz nauczą korzystać się z kilku popularnych platform on line.

Khan Academy, Coursera, Canva czy Quizizz, w których będą mogli stworzyć wyjątkowe plakaty, prezentacje, posty na Facebooka, quizy i mini gry - dodaje nasza rozmówczyni.

O warsztatach "Edukacja On Line" opowiada Nikoletta Owczarzak z grudziądzkiej Biblioteki. Posłuchaj:

Prócz zagadnień związanych ze światem wirtualnym, uczestnicy warsztatów sporo czasu poświęcą na naukę o ekologii.

Porozmawiamy na temat ekologii – czym są elektrośmieci i jak zmniejszyć ich wpływ na środowisko oraz zastanowimy się, czy serwery w jakikolwiek sposób oddziałują na atmosferę - kończy Nikoletta Owczarzak. 

Zajęcia startują 13 kwietnia i potrwają do 2 czerwca. Obecnie trwają zapisy. Aby wziąć udział w warsztatach trzeba udać się do działu dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Miejskiej przy ul. Legionów. Skierowane są do młodzieży w wieku od 10 do 14 lat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17