pociagi grudziadz

i

Autor: Radio ESKA Krócej dotrzemy m.in. Malborka, Kwidzyna czy też Trójmiasta

PKP chce wyremontować tory w okolicach Grudziądza. Szybciej dojedziemy m.in. do Trójmiasta [AUDIO]

2021-03-10 9:06

Skróci się czas podróży pociągiem do Malborka i Trójmiasta. PKP chce zrewitalizować linię kolejową nr 207 między Grudziądzem i Gardeją. W efekcie czas dojazdu na miejsce skrócić ma się nawet o 15 minut.

Krótsze podróże z Grudziądza do Malborka i Trójmiasta, dostępniejsze stacje Grudziądz Owczarki i Rogóźno Pomorskie oraz bezpieczniej na przejazdach kolejowo-drogowych – takie będą efekty po rewitalizacji linii kolejowej nr 207 między Grudziądzem i Gardeją.

Pierwszym etapem przygotowania inwestycji dla lepszych podróży koleją z Grudziądza w stronę Kwidzyna i Malborka oraz do Trójmiasta jest wykonanie dokumentacji projektowej. W planach jest takie rozwiązanie, by pociągi pasażerskie pojechały z prędkością do 120 km/h, a towarowe do 100 km/h. Zakładany efekt przyszłej rewitalizacji linii na odcinku Malbork – granica województwa, to o 15 minut krótsze podróże z Grudziądza do Malborka - mówi Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP.

ZOBACZ TEŻ - "Nie" dla zmian w regionalnej kolei! Swój sprzeciw wyraża mieszkaniec Grudziądza [AUDIO]

Ponadto w planach jest również poprawa bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych oraz remont stacji Grudziądz Owczarki.

Przewidziana jest wygodniejsza obsługa pasażerska na stacjach Grudziądz Owczarki i Rogóźno Pomorskie, gdzie planowane są nowe perony z wiatami oraz dojściami dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się oraz oświetleniem i czytelnym oznakowaniem - dodaje przedstawiciel PKP.

O planach remontowych PKP mówi przedstawiciel zespołu prasowego spółki, Przemysław Zieliński. Posłuchaj:

Kiedy ruszą prace?

Dokumentacja dla projektu pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 207 na odcinku Grudziądz – granica województwa” będzie gotowa w drugim kwartale 2023 r.

Zadanie współfinansowane jest w wysokości do 85 proc. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Realizacja inwestycji przewidziana jest po zabezpieczeniu środków w kolejnej perspektywie finansowej na lata 2021-2027 - informuje Przemysław Zieliński.

Obecnie realizowany jest projekt pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 207 odcinek granica województwa – Malbork”. Uzyskane efekty zapewnią dobre podróże na odcinku między Gardeją a Malborkiem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17