akcja straz miejska

i

Autor: Nadesłane / Straż Miejska w Grudziądzu Sprzątanie zanieczyszczeń jest jednym z podstawowych obowiązków właściciela czworonoga.

Strażnicy miejscy z Grudziądza rozpoczęli akcję profilaktyczną. Tym razem dla właścicieli psów [FOTO]

2022-03-14 16:20

Straż Miejska w Grudziądzu chce przypomnieć właścicielom psów o obowiązku sprzątania po swoich pupilach w miejscach ogólnodostępnych. W końcu to jeden z podstawowych obowiązków właściciela czworonoga. W związku z tym municypalni ruszyli z akcją profilaktyczną.

Strażnicy miejscy z Grudziądza zainaugurowali akcję rozdawania torebek na psie odchody. Najpierw pogadanka z przedszkolakami z Przedszkola Językowo-Artystycznego „Czy psy muszą gryźć?”. Podczas niej przypomniano zasady kontaktu z psem, a potem wspólny spacer i akcja uświadamiania grudziądzan.

Pierwszy spacer był bardzo owocny. Maluchy chętnie rozdawały napotkanym mieszkańcom torebki, którzy równie chętnie przyjmowali podarunki na własny użytek lub by je przekazać komuś z rodziny bądź sąsiadom. Dzieci przypominały dorosłym o obowiązku sprzątania po swoich pupilach - czytamy w komunikacie Straży Miejskiej w Grudziądzu.

Akcja kontynuowana będzie w kolejnych dniach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Super Raport 14.03 (Goście: gen. Bogusław Pacek, dr Małgorzata Bonikowska - prezes CSM) Sedno Sprawy: Tomasz Siemoniak