straż miejska

i

Autor: Straż Miejska w Grudziądzu Strażnicy Miejscy w Grudziądzu rozdają maseczki osobom, którzy o nich zapomnieli

Strażnicy Miejscy w Grudziądzu rozdają maseczki ochronne. Pouczają mieszkańców, którzy ich nie noszą [AUDIO,ZDJĘCIA]

2020-10-13 9:25

Straż Miejska w Grudziądzu rozdaje maseczki ochronne. Trafiają do osób, które nie stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Stosują przy tym pouczenia. Maseczki rozdawane są również w autobusach i tramwajach przez kontrolerów. Pierwszego dnia akcji, Urząd Miejski przekazał trzysta sztuk. Niebawem do rozdania będzie kolejna partia.

Straż Miejska w Grudziądzu zwraca uwagę na parkujące auta na chodnikach

Patrole zmotoryzowane i piesze, które patrolują ulice Grudziądza, są wyposażone w maseczki ochronne, które dostarczył Urząd Miejski. Podczas pełnienia służby strażnicy rozdają maseczki mieszkańcom, którzy nie stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, jednocześnie pouczając ich o tym obowiązku. Nakaz nie obowiązuje jedynie w parkach, lasach i na plażach o ile udaje się zachować bezpieczny dystans od innych osób. Przestrzeganie obowiązujących przepisów ma służyć ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Noszenie maseczek ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia własnego, ale i innych.

Zobacz też: Obowiązek noszenia maseczek w Grudziądzu. Policja kontroluje i reaguje

Za brak maseczek grożą surowe kary. Policja ma prawo nałożyć mandat. W przypadku dalszego nie stosowania się do obowiązku zakrywania ust i nosa funkcjonariusze sporządzają dokumentację do stacji sanitarno-epidemiologicznej. Można liczyć się z grzywną wynoszącą nawet trzydzieści tysięcy złotych.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to:

Jeśli patrol zobaczy osobę, która uchyla się o obowiązku, przekazuje maseczkę i poucza dodatkowo o obowiązku stosowania się do przepisów prawa -mówi Karol Piernicki, strażnik miejski z Grudziądza.

O akcji rozdawania maseczek w Grudziądzu, mówi Karol Piernicki ze Straży Miejskiej
straż miejska

i

Autor: Straż Miejska w Grudziądzu Strażnicy Miejscy upominają mieszkańców, którzy zapomnieli o nowym obowiązku

Urząd Miejski pierwszego dnia akcji przekazał Straży Miejskiej oraz kontrolerom w komunikacji miejskiej 300 maseczek do rozdania. W kolejnych dniach przewidziano kolejną partię.