Strażacy rozdają czujki czadu. To efekt wygranego projektu w GBO

2021-09-22 12:57

To urządzenie może uratować życie. Chodzi o czujki czadu, które rozdają grudziądzcy strażacy. Jak się okazuje mieszkańcy niezbyt chętnie zgłaszają się pod odbiór tych urządzeń. Z 500 wydano jak na razie tylko 110.

Prawie 400 czujek czadu wciąż jest do wzięcia. Strażacy z Grudziądza czekają na mieszkańców z okręgu Wyzwolenia – Śródmieście. Aby takie urządzenie otrzymać wystarczy spełnić kilka prostych warunków. Czujka już nie raz pokazała, że może uratować życie.

To urządzenie pozwala wykryć tlenek węgla, które ludzkie zmysły nie są w stanie zarejestrować - mówi Paweł Korgol, oficer prasowy PSP w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - Grudziądz dołączył do akcji "Po jeżu nie jeżdżę". Sprawdź jak odebrać naklejkę!

Czujki rozdawane są w ramach wygranego projektu w Budżecie Obywatelskim. Strażacy do wydania mieli 500 takich urządzeń. Jak na razie rozdali ich tylko 110.

Zachęcamy mieszkańców tego okręgu do zgłaszania się i późniejszego odbioru czujników. Leżąc na półce naszego magazynu czujka nie uratuje nikomu życia lub zdrowia - dodaje strażak.

Aby otrzymać takie urządzenie należy spełnić kilka warunków.

Warunki:
  • Projekt skierowany jest do osób pełnoletnich,
  • Mieszkanie musi być zlokalizowane na terenie okręgu „Śródmieście – Wyzwolenia”
  • W mieszkaniu musi znajdować się przynajmniej jedno urządzenia grzewcze z ważnym przeglądem,
  • Do jednego lokalu mieszkalnego może zostać przekazana maksymalnie jedna czujka.

Jak się zgłosić?

Przekazanie czujki odbędzie się na terenie KM PSP w Grudziądzu po uprzednim telefonicznym umówieniu się. nr tel. 56 45 06 633 lub 47 75 12 410 - czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30. Podczas przekazania należy okazać niezbędne dokumenty, oraz zachować wymagany reżim sanitarny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Super Raport 22.09 (Goście: Krzysztof Kwiatkowski - senator, były szef NIK, dr Małgorzata Bonikowska - prezes CSM) Sedno Sprawy: Maciej Wąsik