szczepienie straz grudziadz 1

i

Autor: Nadesłane Najczęściej o pomoc w transporcie proszą mieszkańcy z powiatu grudziądzkiego

Strażacy dowożą na szczepienia. Sprawdź jakie musisz spełnić warunki! [LISTA, AUDIO]

2021-03-12 9:10

Strażacy z Grudziądza pomagają w transporcie na szczepienia przeciw COVID-19. Wszystko zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. O wsparcie lokalnych jednostek wnioskować może samorząd lub wyznaczony na miejscu koordynator szczepień.

Ewentualną potrzebę dowożenia na szczepienia przez podmioty KSRG samorządy zgłaszają wyznaczonemu koordynatorowi.

Dostajemy wówczas informację na którą jest szczepienie, o której odebrać pacjenta i do jakiego ośrodka się udać - mówi Paweł Korgol z PSP w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - Śmigłowiec LPR na szkolnym boisku! Pomocy potrzebował jeden z mieszkańców

Na razie po takie wsparcie zdecydowanie częściej zgłaszają się osoby z powiatu grudziądzkiego. Aby skorzystać z takiego transportu trzeba spełnić kilka warunków.

Warunki do skorzystania z transportu straży pożarnej:
  • osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
  • osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich,
  • osoby powyżej 70 roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.
O transporcie na szczepienia mówi Paweł Korgol z komendy PSP w Grudziądzu. Posłuchaj:
szczepienie straz grudziadz 2

i

Autor: Nadesłane Strażacy jak dotąd na szczepienie zawieźli 14 osób

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

SZPINAK: Czy warto go jeść? Co można zrobić ze szpinaku?