Strażacy apelują o ostrożność w okresie grzewczym

i

Autor: Paulina Mroczka

Strażacy apelują o ostrożność w okresie grzewczym

2020-10-19 20:08

Co roku, pomimo licznych apeli i ostrzeżeń, strażacy odnotowują liczne interwencje ws. ulatniającego się tlenku węgla. Takie sytuacje występują najczęściej przez zaniedbanie mieszkańców.

Zaniedbanie urządzeń grzewczych może prowadzić do tragedii. Grudziądzcy strażacy co roku, pomimo licznych apeli I ostrzeżeń, odnotowują sporą liczbę interwencji w temacie ulatniającego się tlenku węgla. To spowodowane jest często nieumiejętnym dbaniem o urządzenia grzewcze, bądź co gorsza, jego całkowitym brakiem.

Podstawową sprawą jest należyta dbałość o urządzenia grzewcze. Należy o tym pamiętać, bez względu na to czy jesteśmy posiadaczami piecyków gazowych, elektrycznych, kominków czy pieców kaflowych. To właśnie te urządzenia są źródłem tlenku węgla. Liczba interwencji jest spora ponieważ ulatniający się tlenek węgla nie jest wyczuwalny przez ludzkie zmysły.

Różne możliwości ochrony domu - alarm, kamery, czujki

Ważne, by w naszych mieszkaniach znajdowała się czujka tlenku węgla. To urządzenie w razie niebezpieczeństwa zaalarmuje domowników, którzy będą mogli w porę zareagować i uniknąć tragedii. Taki sprzęt to koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych. W tym temacie, grudziądzka straż pożarna podczas minionego sezonu grzewczego odnotowała w naszym powiecie aż 22 interwencje. Te, pojawiają się nawet poza sezonem grzewczym. 

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: