Uśmiech Nadziei

i

Autor: Monika Rymer Pomoc dla szpitala zakaźnego i DPS w Grudziądzu przybyła z Bydgoszczy

Środki ochrony osobistej trafiły do szpitala w Grudziądzu. Zakupów dokonano dzięki internetowym zrzutkom

2020-04-08 10:08

Szpital zakaźny w Grudziądzu przyjął kolejną dostawę środków ochrony w walce z koronawirusem. 520 przyłbic, maski, środki czystości, gogle -to wszystko przywieziono z Bydgoszczy. Podobne dary zawieziono do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Nadgórnej.

Wciąż potrzebna jest pomoc dla szpitala zakaźnego w Grudziądzu. Internetowa zrzutka pieniędzy dalej trwa. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, grupa przyjaciół postanowiła wesprzeć lecznicę. Skontaktowano się z dyrekcją i otrzymano listę potrzebnych rzeczy. Wśród nich maski FFP2 i FFP3, przyłbice, gogle ochronne, ręczniki do rąk "zetki", płyny do naczyń, jednorazowe ścierki kuchenne, myjki dla pacjentów, chusteczki nawilżane, mydło w płynie, płyn do toalet, płyn do dezynfekcji powierzchni, duże pojemniki pedałowe na odpady, czerwone worki na odpady 120l i 240l. W poniedziałek 6.04. suma uzbieranych pieniędzy wyniosła ponad 8,3 tys zł. Zrzutkę wsparło 150 osób. Szczegóły akcji można znaleźć na profilu Uśmiech Nadziei na facebooku.

-Widzieliśmy łzy wzruszenia i strachu. Będziemy kontynuować tę akcję, bo nie możemy naszych medyków zostawić samych. Dziękujemy im za wszystko. Dziękujemy za poświęcenie -informuje Monika Rymer, Uśmiech Nadziei.

Pomoc każdego z nas przynosi wielkie efekty. Aktualnie potrzebne są gumy i inne materiały jak bawełna, które posłużą na maseczki. Są osoby, które je uszyją. Przydadzą się również kartony do pakowania przyłbic. Zebrane do tej pory pieniądze pozwoliły na pierwsze duże zakupy, które dostarczono do grudziądzkiego szpitala ale nie tylko. 520 przyłbic, maski, środki czystości, gogle trafiły do lecznicy. 340 przyłbic i 60 maseczek przekazano do DPS przy ul. Nadgórnej.