sprzatanie swiata

i

Autor: Pexels Akcja w Grudziądzu odbędzie się 16 września

Ekologia

Sprzątanie świata w lesie. Chętni grudziądzanie mogą się zapisywać

2023-09-11 14:01

Każdy może chwycić za worek i posprzątać swoją okolicę. Grudziądz po raz kolejny przyłącza się do ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. O szczegółach piszemy na eska.pl.

Tym razem - organizatorzy akcji w Grudziądzu - wytypowano pięć lokalizacji.

W tym roku zadbamy o grudziądzkie lasy. Między innymi las przy ulicy Lipowej, Malczewskiego, las Świętopełka, las za Szkołą Podstawową nr 21 i las rudnicki - mówi Kinga Łaszewska z Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Zapisy chętnych potrwają do 13 września. Mieszkańcy, którzy zdecydują się na wspólne sprzątanie zostaną wyposażeni w sprzęt.

W punktach zbiorczych uczestnicy otrzymają rękawiczki ochronne oraz worki do segregowania odpadów - dodaje pracownik ratusza.

Ponadto każdy chętny do udziału mieszkaniec Grudziądza otrzyma voucher na ciepły posiłek, a także upominek do odebrania na ekopikniku. Lokalizacje zaprezentowane są na poszczególnych mapkach TUTAJ

W jaki sposób się zapisać?

Zapisy przyjmowane są w Biurze Współpracy z Mieszkańcami i Marketingu Urzędu Miejskiego pod numerem telefonu 56 45 10 324 do 13 września.

Sam Ekopiknik odbędzie się w Parku Miejskim im. Piotra Janowskiego w godzinach 13.00-16.00. Na chętnych czekać będą między innymi warsztaty ekologiczne, animacje dla dzieci, dmuchaniec czy grudziądzka kranówka.

O zapisach na sprzątanie świata mówi Kinga Łaszewska z Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej - Joanna MUCHA