dron kontrola

i

Autor: Nadesłane / Straż Miejska w Grudziądzu Strażnicy miejscy z Grudziądza do kontroli używają specjalistycznego drona

Sprawdzą czym palimy w piecu. Strażnicy miejscy z Grudziądza rozpoczęli kontrolę palenisk

2022-10-18 1:33

Mają drona i specjalnego oprogramowanie. Strażnicy miejscy z Grudziądza rozpoczęli coroczne kontrole palenisk. Te -podobnie jak przed rokiem – będą przeprowadzane w towarzystwie pracowników spółki OPEC.

Strażnicy miejscy z Grudziądza ruszają w miasto dbać o czystość powietrza. Rozpoczęły się kontrole domowych palenisk. Te odbywają się przy udziale pracowników OPEC-u i ich specjalistycznego drona.

Patrol ekologiczny będzie kontrolował jakość dymu wydobywającego się z komina. Jeżeli zostanie stwierdzona zła jakość dymu, to wtedy strażnicy miejscy będą sprawdzali co jest spalane w danej nieruchomości. Jeśli będą to materiały zakazane wówczas czeka mandat karny - mówi Bogumiła Leśniewicz ze Straży Miejskiej w Grudziądzu.

W poprzednim sezonie grzewczym municypalni podjęli 434 interwencje, z czego 12 osób ukarano mandatem karnym. W obecnym te liczby mogą być znacznie większe.

Spodziewamy się, że tym razem interwencji może być bardzo dużo. Jednak jesteśmy od tego, żeby takie problemy rozwiązywać. Mamy już pierwsze zgłoszenia od mieszkańców. Będziemy brali je pod uwagę - dodaje strażniczka z Grudziądza.

Surowe kary

Lista niedozwolonych materiałów jest długo, ale warto nauczyć się jej na pamięć. Niewiedza w tym przypadku może być bardzo kosztowna.

Za palenie nieczystościami i zakazanymi materiałami grozi mandat w wysokości 500 złotych lub sprawa w sądzie. W tym drugim przypadku może skończyć się grzywną do 5 tysięcy złotych - informuje Leśniewicz.

Czym nie wolno palić w piecu:
  • odpadami plastikowymi, butelkami po napojach, kartonami po sokach,
  • zużytymi oponami, innymi odpadami z gumy,
  • elementami drewnianymi pokrytymi lakierem, meblami pokrytymi lakierem, płytami meblowymi,
  • sztuczną skórą, odzieżą,
  • opakowaniami po chemikaliach i środkach ochrony roślin, farbami i lakierami,
  • papierem bielonym związkami chloru, z nadrukiem farb kolorowych,
  • liśćmi i trawą

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: eska@grudziadz.pl

Dziki na toruńskim Rubinkowie! Interweniowała straż miejska