linia nr 1

i

Autor: Łukasz Piekarski Linia tramwajowa nr 1 kursuje od Tarpna do Dworca Kolejowego

Grudziądz. Na dworzec kolejowy nie pojedziemy tramwajem

2022-10-18 1:16

Funkcjonująca linia tramwajowa nr 1 zostanie zawieszona. Taką informację przekazał Urząd Miejski w Grudziądzu. Powodem są wysokie ceny energii elektrycznej.

Linia tramwajowa nr 1 zostanie zdjęta z trasy zaraz po zakończeniu trwającej obecnie modernizacji sieci tramwajowej.

Pierwotnie planowaliśmy kursowanie dwóch linii, jednak z uwagi na drastycznie rosnące ceny energii elektrycznej zdecydowaliśmy o zawieszeniu kursowania linii tramwajowej nr 1 - mówi Anna Majchrzak-Poniewierka, dyrektor Wydziału Komunikacji Miejskiej w Grudziądzu.

Po remoncie torowiska na swoją trasę powróci linia nr 2 (kursuje pomiędzy Rządzem, a Tarpnem). Na dworzec kolejowy dojedziemy więc jedynie autobusem. 

Ile aktualnie Grudziądz płaci za prąd?

Grudziądz aktualnie płaci 1018 złotych za 1 MWh prądu. W przyszłym roku stawka ta ma delikatnie spaść i wynieść 1013,1 złotego.

O ile w 2023 roku prąd nie zdrożeje, to ogromny wzrost cen widać między 2021 a 2022 rokiem. Zgodnie z danymi przekazanymi nam przez MZK w Grudziądzu, w 2021 roku miasto musiało zapłacić za 1MWh prądu tylko 290,7 złotego. W obecnym, 2022 roku było to już 1018 złotych - czytamy na portalu Transport-publiczny.pl.

Wzrost ceny wyniósł więc ponad 300%.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: eska@grudziadz.pl

Kilogramy błota i piachu, tumany kurzu. Tak wyglądają ulice na Pradze. Winna budowa osiedla?