sztuka grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Wydarzenie odbyło się w galerii Andrzeja Rafalskiego przy ul. Dworcowej

Rozwój młodzieży

"Spotkania ze sztuką" w Grudziądzu. Rozstrzygnięto konkurs dla uczniów szkół

2023-05-29 13:43

Promowali zdolną młodzież z Grudziądza. W tym celu zorganizowano konkurs dla uczniów szkół średnich i podstawowych. Wszystko odbywało się pod hasłem "Spotkania ze sztuką".

Zmagania podzielono na dwie kategorie: malarstwo i rzeźba.

Młodzież ze szkół podstawowych miała do przygotowania prace malarskie pod tytułem „Moje ulubione miejsce Grudziądza”. Prace w tej kategorii stały na wysokim poziomie i były bardzo dojrzałe. Z kolei uczniowie szkół średnich przygotowywali rzeźbę pt. „Eko-rzeźba” - mówi Andrzej Rafalski, organizator i gospodarz konkursu.

Pracę zdolnej młodzieży, które zostały przygotowane na konkurs wystawione zostaną obok dzieł takich artystów jak Zbyszek Bury, Karol Dusza, Sławomir Golonko, Cezary Kopik i Andrzej Rafalski.

Mówi Andrzej Rafaski, organizator konkursu. Posłuchaj:

Uczestników konkursu oceniała komisja jury w składzie: Katarzyna Chabinka, Andrzej Rafalski, Cezary Kopik i Henryk Przerwa. Poniżej prezentujemy wyniki w poszczególnych kategoriach:

W konkursie malarskim (szkoły podstawowe):
  • 1. nagroda – Amelia Schulz
  • 2. nagroda – Patrycja Nowicka
  • 3. nagroda – Maria Wojciechowska

Wyróżnienia powędrowały do: Igora Ronkowskiego, Kingi Matrenowskiej, Rokasany Szajerki. Wyróżn.ienie specjalne z kolei do Zuzany Lewandowskiej.

W konkursie rzeźbiarskim (szkoły średnie):
  • 1. nagroda – Maja Manteufel – „Trzy Gracje” rzeźba
  • 2. nagroda – Karol Podgórny – „Lampa” przedmiot użytkowy
  • 3. nagroda – Sylwester Bagrowski – „Stolik” przedmiot użytkowy

Wyróżnienia: Jakub Paga – „Stół z palet” przedmiot użytkowy; Katarzyna Moede – „Narodziny Wenus” – rzeźba

Organizatorzy zapowiadają, że podobne inicjatywy będą kontynuowane w przyszłości. Wystawa dostępna jest w galerii Andrzeja Rafalskiego przy ul. Dworcowej 62.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl