spotkania biblioteka

i

Autor: Robert Małecki oraz Katarzyna Puzyńska Oba spotkania odbęda się w drugiej połowie kwietnia

Literatura na żywo

Spotkania autorskie w Bibliotece Miejskiej w Grudziądz. Gratka dla fanów kryminałów!

2024-04-05 15:40

Biblioteka Miejska w Grudziądzu kontynuuje cykl spotkań autorskich. W kwietniu z mieszkańcami spotka się dwójka poczytnych autorów. To będzie prawdziwa gratka dla fanów literatury kryminalnej.

Pierwsze z dwóch zaplanowanych spotkań odbędzie się w piątek 19 kwietnia 2024 r. o godz. 18:00. Wówczas z mieszkańcami Grudziądza spotka się Katarzyna Puzyńska.

Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega (jak sama mówi: od biegania jest pozytywnie uzależniona) i zajmuje się swoim czworonożnym stadem – psami i końmi. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Kocha muzykę rockową, zwłaszcza punk i metal. Mówi się, że jest najbardziej wytatuowaną polską pisarką. Od lat jest weganką i stanowi to bardzo ważną część jej ideologii życiowej. Jest autorką kryminałów, fantasy, horroru oraz książek non-fiction. Była również jurorką w konkursie Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze, przeznaczonym dla debiutujących twórców literatury kryminalnej.Z okazji jubileuszu stulecia Polskiej Policji za książki „Policjanci. Ulica” i „Policjanci. Bez munduru” otrzymała od Komendanta Głównego nagrodę w kategorii „Policja w literaturze”. Puzyńska występowała również w programie telewizyjnym „Opowiem Ci o Zbrodni” w charakterze prowadzącej (dwa sezony).

Drugie spotkanie odbędzie się w czwartek 25 kwietnia 2024 r. o godz. 18:00. Tym razem gościem biblioteki będzie Robert Małecki.

Robert Małecki (ur. 1977) – politolog, filozof i dziennikarz, a także nauczyciel kreatywnego pisania i autor poczytnych kryminałów. Uznawany za jednego z najlepszych specjalistów w tej branży. Laureat Nagrody Wielkiego Kalibru oraz nagrody Kryminalnej Piły za „Skazę”, a także Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru za „Wadę” – obie powieści z cyklu z komisarzem Bernardem Grossem. Kryminalne serca czytelników zdobył świetnie skonstruowaną, mroczną i wciągającą do ostatniej strony trylogią z dziennikarzem Markiem Benerem („Najgorsze dopiero nadejdzie”, „Porzuć swój strach”, „Koszmary zasną ostatnie”). Jest również autorem znakomicie przyjętego thrillera psychologicznego pt. „Żałobnica” oraz thrillera kryminalnego pt. „Zmora” i thrillera „Najsłabsze ogniwo”.

Oba spotkania odbędą się w sali wyposażonej w pętlę indukcyjną zainstalowaną z myślą o osobach niedosłyszących, korzystających z aparatu słuchowego lub implantu ślimakowego. Do sali można dotrzeć windą, znajdującą się z tyłu budynku.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odbierać w Wypożyczalni Głównej przy ulicy Legionów 28.

Mówi Joanna Siwiak z Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Ponad 60 lat strzyże całe pokolenia