bralkowski pisarz

i

Autor: Archiwum Zdzisława Brałkowskiego Książki Zdzisława Brałkowskiego

Zapowiedź wydarzenia

Zdzisław Brałkowski z nowymi wspomnieniami! Będzie spotkanie autorskie w Grudziądzu

2024-01-09 9:33

Biblioteka Miejska w Grudziądzu szykuje promocję książki Zdzisława Brałkowskiego - „Dojrzałe lata”. O wydarzeniu piszemy na eska.pl.

To szósta książka ze wspomnieniowego cyklu „Zza zasłony czasu”, wydana dzięki uzyskaniu przez autora stypendium Prezydenta Miasta Grudziądza. Zawiera zbiór opowiadań obejmujący okres lat 80. i początku 90. XX wieku, w których zwykłe życie przeplata się ze zdarzeniami w pracy.

Zdzisław Brałkowski – przepracował kilkadziesiąt lat w różnych zawodach i na różnych stanowiskach; najpierw w fabryce, potem z młodzieżą. Wspomnienia są kanwą jego książek. Zadebiutował w 2015 roku powieścią „Syberia, inny świat”. Kolejne, z cyklu „Zza zasłony czasu”, to: „Młodości szczęśliwa” (2016), „Wileńszczyzna w miniony czas” (2018), „Czas dorosłości” (2019), „Cywil w służbie narodu” (2022). „Dojrzałe lata” jest następną pozycją w cyklu. Autor pracuje już nad nową pozycją „W niebieskim mundurku i bez niego”.

Mówi Maria Rzadkiewicz z Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu. Posłuchaj:

Spotkanie zaplanowano na 18 stycznia w gmachu głównym Biblioteki Miejskiej przy ulicy Legionów. Początek o godzinie 18. Wstęp wolny!

Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książek z cyklu.

plakat spotkanie

i

Autor: Nadesłane / Biblioteka Miejska w Grudziądzu Oficjalny plakat wydarzenia

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Nie żyje Franz Beckenbauer