podium final

Autor: Nadesłane / Mateusz Rudyk Finałowe podium Mistrzostw Europy

Spory sukces Mateusza Rudyka ze Stali Grudziądz. Wywalczył srebro w sprincie na ME!

2023-02-13 15:40

Mateusz Rudyk zdobył w szwajcarskim Grenchen srebrny medal mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w królewskiej konkurencji - sprincie indywidualnym. W finale przegrał z utytułowanym Holendrem Harrie Lavreysenem 0:2.

Mateusz Rudyk drogą do finału utorował sobie w piątkowych eliminacjach. Najpierw pokonał Czecha, Martina Cechmana, a w ćwierćfinale Brytyjczyka Jacka Carlina.

W półfinale Polak pokonał byłego reprezentanta Rosji, obecnie startującego w barwach Izraela, Mikhaila Yakovleva 2:0

27-latek w finale zmierzył się z utytułowanym Holendrem, Harrie Lavreysenem. Kolarz z Grudziądza przegrał oba pojedynki: w pierwszym o 0,083 s, w drugim o 0,146 s.

Drugi z polskich sprinterów, Rafał Sarnecki (również ALKS Stal Grudziądz), odpadł w 1/8 finału, po porażce z Francuzem Rayanem Helalem, który ostatecznie stanął na trzecim stopniu podium.

esteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl