pilka nożna

i

Autor: Pexels Zdjęcie ilustracyjne

Piłka Nożna

Sport. Tak wyglądała piłkarska jesień w Grudziądzu i powiecie

2024-01-07 11:40

Za nami pierwsza część piłkarskich rozgrywek. Na eska.pl sprawdzamy jak wygląda sytuacja w klubach z Grudziądza i powiatu na półmetku zmagań.

II LIGA

To nie była udana runda jesienna w wykonaniu piłkarzy Olimpii Grudziądz. "Biało-zieloni" po 19. kolejkach zajmują ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 16 oczek. Do bezpiecznej pozycji, która gwarantuje utrzymanie na drugoligowych boiskach brakuje obecnie sześciu punktów.

V LIGA

Na boiskach V ligi mamy dwóch przedstawicieli naszego miasta. To rezerwy Olimpii Grudziądz oraz Stal Grudziądz. Ci pierwsi po 15 rozegranych kolejkach plasują się na 9. pozycji w ligowej tabeli. "Dwójka" Olimpii ma na koncie 20 oczek.

W znacznie gorszej sytuacji znajdują się zawodnicy Stali. Grudziądzanie jesienią nie zdobyli nawet punktu. Do tego bilans bramkowy to 6 strzelonych i aż... 78 straconych bramek. Do 15. w tabeli Rawysu Raciąż Stal traci 9 punktów.

A KLASA

Na boiskach toruńskiej A-klasy mamy również dwóch przedstawicieli - tym razem powiatu i gminy. W dużo lepszej sytuacji jest Piast Łasin, który 13 seriach gier zajmuje wysokie - 5 miejsce z dorobkiem 23 oczek. W dole zestawienia znajduje się z kolei Węgrowianka Węgrowo, która po 12 rozegranych spotkaniach ma 6 punktów na koncie i zajmuje przedostatnią - 13 pozycję w tabeli.

B KLASA

Aż czterech przedstawicieli miasta i powiatu mamy w B-klasie. Liderem tych rozgrywek jest Radzynianka Radzyń Chełmiński, która po 11 kolejkach ma 30 oczek na koncie. Na trzecim miejscu plasuje się drużyna Feniks Łasin - 24 punkty.

Pod koniec stawki są kolejne dwa zespoły z Grudziądza. 10. lokatę zajmuje Akademia Piłkarska Olimpii Grudziądz - 6 oczek. Miejsce niżej, z 4 punktami na koncie są rezerwy Stali Grudziądz.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl