śniadanie wielkanocne pod drzwi

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Śniadanie wielkanocne trafi pod drzwi 1000 seniorów z Grudziądza

Śniadanie wielkanocne z dostawą pod drzwi. Akcja w Grudziądzu

2020-04-09 11:33

O zachowanie tradycyjnego charakteru Wielkiej Nocy w tym roku będzie niezwykle trudno. W większości polskich domów to właśnie śniadanie stanowi najważniejszy element świąt. W tym roku nie możemy spotkać się przy wielkanocnym stole, ale niech nikomu z potrzebujących nie zabraknie świątecznych potraw. W Grudziądzu dostarczonych zostanie tysiąc śniadań.

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to wyjątkowy czas spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół. W obecnej sytuacji epidemicznej jest to niemożliwe – tegoroczne Święta Wielkiej Nocy będziemy świętować zupełnie inaczej. Wiele osób spędzi ten czas z dala od najbliższych.
W związku z zaistniałą sytuacją Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski organizuje Grudziądzkie Śniadanie Wielkanocne dla Seniora. Osoby starsze, samotne, które zgłoszą taką potrzebę, zostaną obdarowane wielkanocnym śniadaniem, które z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych trafi pod ich drzwi.

Grudziądzcy seniorzy, którzy czują się samotni mogą zwrócić się o pomoc do Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Zgłoszenia na zapotrzebowanie śniadaniowych pakietów zbiera Wydział Komunikacji Społecznej do 9 kwietnia. Decyduje kolejność zgłoszeń, gdyż liczba śniadań jest ograniczona. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 56 45 10 462. Zachęcamy również do podawania adresów osób, o których wiemy, że są potrzebujące.

Wolontariusze dostarczą śniadania w Wielką Sobotę. W paczce będą zapakowane tradycyjne świąteczne przysmaki, m.in. takie jak żurek, pasztet czy biała kiełbasa.