zbiorka krew

i

Autor: Łukasz Piekarski Akcja odbywała się na grudziądzkiej marinie

Służby Mundurowe z Grudziądza pokazały wielkie serca! Krew oddało ponad 160 osób

2022-10-21 1:27

To był niezwykle udany pobór krwi. W trakcie XI odsłony akcji „Dar Serca Służb Mundurowych” oddano 76 litrów krwi. Gospodarzami tej edycji byli grudziądzcy policjanci.

Służby mundurowe z Grudziądza po raz kolejny nie zawiodły. Za nami XI edycja zbiórki krwi. Najcenniejszym lekiem podzieliło się aż 168 osób. Zebrano łącznie 76 litrów krwi. Ta trafi teraz do osób zmagających z nowotworami.

Przy chorobach nowotworowych kres potrzebna jest do leczenia. Tej krwi nigdy nie jest za wiele, dlatego warto organizować takie akcje - mówi ratownik Krzysztof Misiewicz, organizator wydarzenia.

W akcję ponownie włączyły się wszystkie służby mundurowe z Grudziądza i okolic. Byli strażnicy miejscy, strażacy, policjanci, żołnierze. Nie zabrakło również pracowników służby więziennej.

Jeśli jesteśmy zdrowi to oddawanie krwi jest naszym obywatelskim obowiązkiem - przekonuje Elżbieta Kamińska z Zakładu Karnego w Grudziądzu.

W trakcie wszystkich edycji akcji zmieniają się jej gospodarze. Za każdym razem wydarzenie wraz z ratownikiem Misiewiczem organizują inne służby mundurowe. Tym razem padło na Komendę Miejską Policji w Grudziądzu.

To jeden z najłatwiejszych sposobów do pomagania i ratowania życia drugiemu człowiekowi - dodaje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Zbiórka krwi w Grudziądz - kto i ile oddał?

Do akcji zapisało się 186 osób. Krew oddało 168. Łącznie zebrano 76 litrów krwi.

Kto oddał najwięcej krwi:
  • Jednostka wojskowa z Gruty - 40 osób
  • Grudziądzkie "Janosiki" - 35 osób
  • Jednostka WOT - 27 osób
  • KMP w Grudziądzu - 26 osób
  • Zakład Karny - 23 osoby

W XI edycję akcji włączyli się również - prócz służb mundurowych - uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich.

W przyszły wtorek (25 października) zaplanowano oficjalne podsumowanie akcji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: eska@grudziadz.pl

Jan Tomaszewski OCENIA POWOŁANIA Michniewicza!