Autor: Olimpia Grudziądz Olimpia Grudziądz

Piłka Nożna

Skromna wygrana Olimpii Grudziądz z Unią Swarzędz. Lider tabeli obroniony!

2023-04-22 14:24

Piłkarze Olimpii Grudziądz ze skromnym zwycięstwem w wyjazdowym meczu. "Biało-zieloni" w Swarzędzu miejscową Unią 1:0. Decydujące trafienie jeszcze przed przerwą zaliczył Damian Vu Than.

Spotkanie dla drużyny z Grudziądza rozpoczęło się od dużego pecha. Już w 9' minucie z boiska musiał zejść będący ostatnio w znakomitej dyspozycji, Amarildo. Kontuzjowanego Brazylijczyka na placu gry zastąpił Szymon Stanisławski.

Pięć minut później Olimpia powinna prowadzić w Swarzędzu. Powinna... ponieważ piłkę na linii jedenastego metra ustawił Kamil Kurowski. Ostatecznie jednak pomocnik "Biało-zielonych" został zatrzymany przez bramkarza gospodarzy i na tablicy wyników nadal widniał rezultat bezbramkowy.

Grudziądzanie dopięli swego w 28' minucie. Do siatki Unii trafił Damian Vu than.

Do przerwy żadna z drużyn nie potrafiła już skutecznie trafić do siatki i po 45' minutach Olimpia prowadziła w Swarzędzu 1:0.

Po przerwie wynik nie uległ zmianie i Olimpia Grudziądz zainkasowała cenne trzy punkty na wyjazdowym terenie.

Olimpia Grudziądz: Adrian Olszewski, Damian Vu Than, Marcin Warcholak, Sebastian Olszewski, Krzysztof Wicki, Kamil Kurowski, Piotr Owczarek, Jose Cabrera, Konrad Gutowski (89' Jan Bonikowski", Patryk Winsztal (59’ Patryk Skórecki), Amarildo (9’ Szymon Stanisławski)

Grudziądzanie po tej wygranej na pewno zachowają pozycję lidera w tabeli III ligi grupy II. Druga w tabeli Gedania Gdańsk także zainkasowała dziś trzy oczka w wyjazdowym pojedynku z Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Podopieczni trenera Bogusława Baniaka na stadion przy Piłsudskiego 14 w Grudziądzu powrócą dokładnie za tydzień. 29 kwietnia o godzinie 16 zmierzą się z Bałtykiem Gdynia.