Duże straty

Silny wiatr w Grudziądzu. Połamane drzewa i zniszczone auta

2023-07-20 16:19

Wichura, która nawiedziła dziś w okolicach godziny 14 Grudziądza zebrała swoje pierwsze żniwo. Na ulicy Parkowej połamane drzewa zniszczyły trzy samochody osobowe. Straty są ogromne.

Silny wiatr zerwał się w Grudziądzu około godziny 14. Kilka chwil później wspomniana wichura wyrządziła pierwsze, bardzo poważne szkody. Chodzi o parking przy ulicy Parkowej.

W wyniku silnych podmuchów wiatru złamane drzewo przewróciło się na trzy samochody stojące na parkingu. Straty w pojazdach są bardzo duże - informują strażacy z Grudziądza.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Działania na miejscu prowadzili strażacy z obu grudziądzkich jednostek.

Ostrzeżenie meteorologiczne dla Grudziądza

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy wydał ostrzeżenie meteorologiczne o burzach z gradem. Stopień zagrożenia oceniono jako 1. Ostrzeżenie dotyczy wszystkich powiatów województwa kujawsko-pomorskiego. Czas obowiązywania określono na: od godz. 11:00 dnia 20.07.2023 do godz. 20:00 dnia 20.07.2023.

Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami występować może grad. Silne porywy wiatru będą towarzyszyć również chmurom konwekcyjnym, niekoniecznie z wyładowaniami atmosferycznymi. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniono na 80%.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Utrudnienia dla kierowców i pieszych w centrum Bydgoszczy! Powodem prace wodociągowe