sila w rodzicach

i

Autor: Łukasz Piekarski Warsztaty skierowane są do mam niepełnosprawnych dzieci

"Siła w rodzicach" to warsztaty, na których mamy otwierają swoje serca [AUDIO, ZDJĘCIA]

2021-02-09 13:27

Dzielą się swoim doświadczeniem i podnoszą na duchu. Od kilku miesięcy w grudziądzkiej fundacji „Pomimo wszystko” realizowane są warsztaty dla mam niepełnosprawnych dzieci.

Spotykają się raz w tygodniu i dzielą się swoimi doświadczeniami. Grudziądzka fundacja „Pomimo wszystko” realizuje cykl warsztatów „Siła w rodzicach”. Zajęcia skierowane są do mam, które mają niepełnosprawne dziecko.

Trafiłam na warsztaty z ośrodka terapeutycznego. Miałam depresję i nie wiedziałam co ze sobą zrobić. Spotkania z innymi mamami, nasze wspólne dzielenie się doświadczeniami i naszą codziennością pomogły mi wyjść z tego - mówi nam Sanda, jedna z uczestniczek warsztatów.

ZOBACZ TEŻ - Panie z"pierogowych inspiracji" obchodziły pierwszą rocznicę działalności [AUDIO]

Spotkania nie mają swojego określonego planu. Każde z nich odbywa się spontanicznie. Panie poza dzieleniem się własnym doświadczeniem, wykonują proste, miejscami domowe czynności.

Wykonujemy m.in. świecie, razem gotujemy, a na dzisiejszym spotkaniu przygotowujemy tzw. mapy marzeń. Czasami przychodzimy tutaj tak po prostu, zwyczajnie porozmawiać przy kawie - dodaje nam uczestniczka.

Warsztaty dofinansowane są z zewnętrznych projektów. Kolejny nabór do grupy zaplanowano wczesną wiosną.

Wystarczy zgłosić się na fan page fundacji lub poprzez kontakt telefoniczny. Można również przyjść do naszej siedziby i porozmawiać o uczestnictwie w zajęciach - mówi Izabela Globke, prezes Fundacji "Pomimo Wszystko" i organizator warsztatów.

Relacja z grudziądzkich warsztatów "Siła w rodzicach". Posłuchaj:

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Roboty nauczyły się tańczyć | ESKA XD - Mobmania #15