zwiazki grudziadz

i

Autor: Nadesłane Podpisane porozumienie w sprawie CUW negocjowane było na kilku spotkaniach

Oświatowe Związki Zawodowe zadowolone z wypracowanego porozumieniemia z prezydentem [AUDIO]

2021-02-09 12:23

Pracownicy administracyjni ze szkół będą mieli zapewnioną pracę i stałą pensję. Tak wynika z podpisanego porozumienia w sprawie Centrum Usług Wspólnych pomiędzy prezydentem Grudziądza a oświatowymi związkami zawodowymi.

Negocjacje ratusza z przedstawicielami pracowników trwały kilka dni. Ostatecznie udało się wypracować rozwiązanie korzystne dla pracowników ze sfery oświatowej.

Jesteśmy zadowoleni z podpisanego porozumienia. Dla nas najważniejsze jest to, że nikt nie straci pracy, ani nie straci na wynagrodzeniu. Ponadto jeśli będzie to niezbędne, pracownicy wezmą udział w szkoleniach, za które zapłaci pracodawca - mówi Róża Lewandowska, prezes ZNP w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - Prezydent dogadał się ze związkowcami. Jest porozumienie w sprawie powstania CUW!

W podpisaniu porozumienia udział wzięli: prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, wiceprezydent Szymon Gurbin, dyrektor Wydziału Edukacji Kamilka Melkowska-Lemke, członkowie ZNP w Grudziądzu – Prezes Róża Lewandowska i Paulina Trepkowska oraz członkowie Oddziału Grudziądz NSZZ „Solidarność” – Przewodniczący Krzysztof Brzeski i Barbara Bejger.

Centrum Usług Wspólnych zapewni przedszkolom i szkołom obsługę ich finansów oraz płac, a miastu kontrolę nad funduszami, jakimi grudziądzka edukacja dysponuje. Ten nowoczesny system zarządzania finansami pozwoli na optymalizację kosztów oraz umożliwi miastu skuteczny i bieżący nadzór. Dzięki Centrum, dyrektorzy placówek oświatowych będą mogli skupić się na dydaktyce i edukacji młodych mieszkańców Grudziądza – mówi prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Mówi Róża Lewandowska, prezes grudziądzkiego oddziału ZNP. Posłuchaj:

O powstaniu Centrum Usług Wspólnych zadecydują radni podczas najbliższej sesji.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Ten wywiad przejdzie do historii. Dziennikarz nie wytrzymał i wyszedł ze studia. Komentarz Adama Federa [WIDEO].