gminny przewoznik

i

Autor: Radio ESKA Autobusy z komunikacji gminnej zatrzymaja się na 14 przystankach w mieście

Arriva będzie mogła korzystać z miejskich przystanków! [AUDIO]

2021-02-08 15:42

Autobusy komunikacji gminnej w końcu będą mogły korzystać z miejskich przystanków. Ratusz zaakceptował nowy wniosek Arrivy, który spółka złożyła pod koniec stycznia.

Gminny przewoźnik nie skorzysta ostatecznie ze wszystkich dostępnych przystanków na terenie Grudziądza.

Firmie Arriva wykonującej przewozy na zlecenie wójta Gminy Grudziądz udostępnionych zostało 14 przystanków, ujętych w rozkładach jazdy załączonych do wniosku i zgodnych z uchwałą Rady Miejskiej Grudziądza z grudnia 2020 rok - mówi Anna Majchrzak-Poniewierka, dyrektor Wydziału Komunikacji Miejskiej.

ZOBACZ TEŻ - Wojewoda ocenił uchwałę tzw. "przystankową". Jaką podjął decyzję? [AUDIO]

O ponownym złożeniu wniosku przez gminnego przewoźnika poinformowali radni Obywatelskiego Grudziądza. Dla miejskich rajców fakt podpisania wniosku przez prezydenta kończy dotychczasowy spór na linii miasto -gmina.

Wniosek do Arrivy w zasadzie kończy ten spór. Jak się okazuje firma nie chciała nawet wszystkich możliwych 22 przystanków, a złożyła wniosek tylko o 14. Wiemy, że korzystają z prywatnych przystanków na terenie miasta - mówi Łukasz Kowarowski, przewodniczący rady miejskiej.

Mówi Anna Majchrzak-Poniewierka, dyrektor Wydziału Komunikacji Miejskiej. Posłuchaj:

Potrzeba jeszcze jednego pozwolenia

Przewoźnik obsługujący gminny transport, będzie mógł korzystać z uzgodnionych przystanków niezwłocznie po uzyskaniu zezwoleń na wykonywanie przewozów regularnych w krajowym transporcie drogowym na wnioskowane linie komunikacyjne.

Na dzień dzisiejszy wniosek o wydanie takich zezwoleń nie wpłynął do tutejszego Wydziału - czytamy na stronie grudziądzkiego ratusza. 

Dotychczas autobusy komunikacji gminnej zatrzymywały się tylko na jednym przystanku, koło marketu na Rapackiego.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

ESKA XD #015