Sienkiewicza otwarta

i

Autor: Damian Pieczonka Prezydent Glamowski sam odstawił barierki otwierając ulicę Sienkiewicza

Sienkiewicza otwarta po remoncie. Centrum Grudziądza pięknieje

2020-02-05 12:11

Pierwsze samochody I pierwsze autobusy przejechały zmodernizowanym odcinkiem ulicy Sienkiewicza. Na ten moment trzeba było czekać od września 2019 roku. Prace przedłużyły się, choć zima drogowcom sprzyjała. To koniec utrudnień na I etapie ale nie koniec kłopotów w ogóle.

Ulica niemal w ścisłym centrum Grudziądza wymagała pilnej interwencji. Było sporo nierówności. Autobusy i samochody zwalniały nawet poniżej 20 km/h. Doraźne naprawy nawierzchni praktycznie nie wchodziły w grę. Wszystko dlatego, że znajdowała się tutaj kostka. Do jej ułożenia potrzebni są fachowcy. Tacy się znaleźli. Dziś można podziwiać efekty ich pracy pomiędzy ulicą Mickiewicza a Placem Stycznia.

"Chcieliśmy aby ta ulica stała się bardziej reprezentacyjną. Ulicą, która doprowadza do starówki" -mówi prezydent Maciej Glamowski. Wizerunek faktycznie się zmienił, a komfort jazdy poprawił. Kierowcy nie muszą już bać się o stan zawieszenia swoich samochodów. -"Bardzo przyjemnie i ładnie to wygląda. Zmiana chodników pasuje do klimatu staromiejskiego" -mówi jeden z pierwszych kierowców.

Wymieniono nawierzchnię jezdni z kostki oraz chodniki. Zamontowano nowe lampy. To dopiero fragment przebudowy całej drogi. Teraz drogowcy przenoszą się na odcinek od ulicy Sikorskiego i z biegiem czasu przemieszczać się będą w kierunku wyremontowanego odcinka. Zamknięto już plac przeznaczony pod przebudowę. Wytyczono objazdy ulicą Piłsudskiego. Dokonano także korekt w trasach przejazdu autobusów.

Obecnie wyłączono przystanki przy I I IV LO. Tymczasowe zlokalizowano niedaleko USC. Za to autobusy znów kursują przez Plac Stycznia.